Leida Kibuvits ei olnud enam endine. Ta tuli vanglast tagasi üsna murtud inimesena. Abikaasa Leo Aisenstadtiga ta enam läbi ei käinud. Leidale piisas kahest abielust: rohkem tal ühtegi lähemat meessõpra ei tekkinud.
Pärast vangilaagri traumadest taastumist üritas Leida Kibuvits ennast veel kord kirjanikuna teostada. Ta asus ümber töötama oma esikromaani «Soomustüdruk». 1957. aastal ilmus teose kordustrükk, kuid sisuliselt oli see uus raamat. Arvustused olid ettevaatlikud, aga üldjoontes siiski soosivad. Aadu Hint on aga Tuglastele öelnud: «Kibuvits on oma romaani täiesti ära narrinud. Ta on palju juurde kirjutanud ja teose ideoloogiliselt üle soolanud.»
Naine jätkas kirjutamist, tõlkis, tegi ajalehtedele kaastööd, kuid tunnustust enam ei järgnenud. 1962. aastal kolis perekond Harju tänavale Kirjanike Liidu vastvalminud majja, kus neile eraldati kahetoaline korter. Seal paistis Kibuvits silma sellega, et värvis kõik oma tubade laed oranžiks. Leida tavatses kujundada oma kodu ise, tikkida, kududa, maalida ja meisterdada – vaipadest laualambi ja nõudeni.
Esialgu käis korteris ka seltsielu, külaliste hulgas olid Juhan Smuul, Aadu Hint, Muia Veetamm jt. Kuid aegamisi tõmbus Leida Kibuvits aina rohkem igasugusest suhtlusest eemale.
Selle põhjuseks oli 1950-ndate lõpus Moskvasse õppima läinud tütar Kai käitumine, kes eelistas lõbutsemist ning eksmatrikuleeriti. Poole aasta pärast tuli ta tagasi Eestisse ning viis paberid Tallinna Polütehnilisse Instituuti. Kuid peagi oli ta jälle väljaviskamisega silmitsi ja tuli instituudist omal algatusel ära. Kuna Kai tahtis olla iseseisev, võttis ta end viimaks kokku, läks uuesti Moskvasse ja sai seal raamatupidaja hariduse. Teist korda Moskvast tagasi tulles oli Kai lapseootel, kuid ilma lapse isata. 1964. aastal sündinud poiss sai nimeks Kuljus.