Loomulikult ei anna üks raamat täielikku ülevaadet toiduvalmistamise tehnoloogiatest ja tervest meditsiinist. Selleks on vaja kümneid raamatuid, aga vähemalt on ta esmane ABC ja aitab inimest suunata sellele õigele teele.
Laste pealt on eriti hästi näha ja vahel endagi pealt, et organism ise dikteerib vahel, mida vaja on. Kuivõrd tuleks seda sisehäält kuulata?
Laps juba alateadvuses tunnetab, mida organism tahab ja mida vastu võtab. Ja sundida last kindlat toiduainet sööma on väga raske. Haiguste puhul peame laste suhtes olema siiski natuke kavalad ja oskama maskeerida üht või teist toiduainet ning ikkagi seda kasutada, laps harjub ära. Täiskasvanud inimene peaks aga teadlikult oma organismi häält kuulama, eriti haiguse ajal.
Te olete suhteliselt kõrges eas juba. Kust te energiat ammutate ja seda jaksu saate, et raamatuid kirjutada?
Mu poeg ütleb ikka, et ema, sa pole elu jooksul ühtegi raamatut kirjutanud ja nüüd siis äkki kirjutad, et miks ma seda varem teinud ei ole. Raamatu kirjutamise jaoks peab olema ka väikene kogemus. Olen terve oma elu töötanud ühiskondlikus toitlustamises ja mul on kogunenud oma teatud seisukohad ja põhimõtted, aga neid pole olnud elu jooksul aega rakendada, aega peab selleks olema. See on üks asi. Sa pead võtma asja rahulikult.
Teine asi, ma ikka väga tänan seda, et tulin linnast ära. Olen maakeskkonnas, metsade sees, minu ümber on rahu. Ma vaatan aknast välja ja näen, kuidas linnud lendavad, linnupuurist käivad toitu otsimas, vaatan, kuidas ringiratast on kuused ja männid. Loodus on see, kust ammutan enda jaoks energiat. Ja need eluaegsed teadmised, mis kuskil kogunevad ja kogunevad ...