Psühholoog Nikki Martineze sõnul on uus aasta väga hea aeg, et enda eesmärgid järgnevaks kaheteistkümneks kuuks põhjalikult läbi mõelda, vahendab Bustle. Uue aasta lähenemine on nagu iga-aastane meeldetuletus, mis käsib enda elu kriitilise pilguga üle vaadata ning jõuda selgusele, kas mõttekam on samas vaimus jätkata või midagi muuta.
Me veedame tervelt 1/3 oma elust tööl, nii et kui tunned, et töö ei tee sind õnnelikuks ning sa ei saa end piisavalt teostada, siis võta midagi ette. Martinez toob välja ka tõsiasja, et kuna inimene veedab nii suure osa oma ajast tööl, siis kanduvad tööl kogetud emotsioonid tihtipeale üle ka muudesse eluvaldkondadesse. Kui tööga ei olda rahul, siis tunduvad ka eraeluprobleemid keerulisemad ning inimese rahulolematus üha suureneb. Enda tööd nautivad inimesed on suure tõenäosusega rõõmsamad ka väljaspool tööaega, kuna head emotsioonid ja positiivne suhtumine kandub üle ka eraellu.
Järgnevalt toome välja märgid, mis viitavad tugevalt sellele, et võiksid järgmisel aastal uue töökoha peale mõelda.
Tööprobleemid tulevad koju kaasa. Aeg-ajalt võib ikka juhtuda, et peale päeva lõppu on vaja tööd koju kaasa võtta või tegeleda tööasjadega näiteks nädalavahetusel, kuid kui töömured kipuvad juba suhteid rikkuma või hakkavad vaimselt üle jõu käima, siis on aeg mõelda muutustele.
Tunned end pidevalt ärevil. Igaühel on stressirohkeid päevi, nädalaid või halvemal juhul isegi kuid. Sellistel aegadel on normaalne end tavapärasest ärevamana tunda, kuid kui enamik inimesi suudab peale stressiperioodi lõppu end lihtsasti uuesti positiivsele lainele häälestada, siis enda töökohaga mitte rahul olevate inimeste jaoks asi nii lihtne ei ole. Stress käib nendega pidevalt kaasas ning häirib igapäevast elurütmi. Kui inimene midagi ette ei võta, siis võib pidev stress lõpuks viia ka kõrgvererõhutõve ja muude füüsiliste ning vaimsete terviseprobleemideni.