«Vanematel polnud mind võimalik Veskijärvest, mis oli otse üle tee, eemale hoida,» meenutas Adele ise. «Ma olin igal silmapilgul, kui minu järele ei vaadatud, järve hüpanud, seal partidega ühes ujunud ja uppumas olnud. Siis ei jäänud neil muud nõu üle, kui see koht ära anda, ja kolisidki Tartu linna elama.» Kahe ja poole aasta pärast tuldi tagasi ning asuti elama Palamuselt mõni kilomeeter kagusse jäänud Ehaverre.
Adele oli elavaloomuline ja särtsakas, sageli ka üsna kangekaelne, aga väga töökas neiu. Ta õppis Palamuse kihelkonnakoolis lühikest aega, vaid 1901-1903, seega paar aastat pärast Oskar Lutsu, kes temast oma Raja Teele vormis. «Olin neist poistest mõni aasta noorem. See kõik on isand Lutsu kui hea kirjaniku mõttelend (…) Kui ma aga suvel külapoistega palli mängides hüüdsin, et ärge tulge üle minu raja, siis seda kuuldes hakkaski Luts mind Raja Teeleks kutsuma,» on Adele hiljem selgitanud.
Oma nooruspäevil oli Adele Palamuse meeste üks lemmikuid. Räägitakse, et ta polnud mitte niivõrd ilus, kuivõrd huvitav neiu, kelle pärast nii abielus kui vallalised mehed olevat valutava südamega ringi käinud. Rahvasuus on selle kohta säilinud mahlakaid jutustusi. Näiteks räägitakse, et teiste seas oli Adelesse armunud ka kunagine vallasekretäri abiline. Kui kord vallasekretär kodunt ära läks, jätnud ta leivad rahuliku südamega ahju, sest abiline lubanud need välja võtta. Õhtul koju naastes leidis ta ahjust aga söestunud leivapätsid. Küsimusele, milles asi, vastas sekretäri abi, et ta näinud Adelet mööda kõndivat ja unustanud kõik muu.