Eriti pekkis on see, et varem või hiljem kasutab ta selliseid sõnu ka teiste inimeste, sealhulgas mu ema kuuldes, kes on mulle korduvalt rõhutanud vajadust oma vahel veidi liiga mahlakat ja kujundlikku keelekasutust ohjata: «Lapsed jätavad kõik meelde!» Muidugi on tal selles osas põhimõtteliselt õigus ja üldiselt olen üritanud seda teha. Aga ka mina olen vaid inimene ja libastun vahel. Ja laps? Tema jätab kõik meelde, et sobival hetkel täiskasvanuid oma tarkusega rõõmustada.
Ennast selle eest mõttes nuheldes jõudsin lõpuks kurvalt tõdemuseni, et püüa, mis sa püüad, ikka lipsab kuskil mõni vääratus sisse. Tundub ju tegelikult loogiline – kes meist täiuslik oleks? Seda mõtet edasi veeretades hakkas alguses lootusetult süüdistav «püüa, mis sa püüad» omandama sootuks teist varjundit, nimelt «ikka juhtub! Tee, mis sa teed, aga vahel ikka juhtub!».
Tõepoolest, ikka juhtub teinekord, et laps kuuleb oma eale sobimatuid sõnu. Juhtub ka, et unegraafik on mõnda aega nässus või puudub üldse ja mõnel õhtul jääb lapseke magama alles kell pool üksteist. Tuleb ette, et laps tahab lõunaks süüa näiteks ainult hapukoort... nädal aega järjest. Aga võib-olla ka kuu.
Selliste eluraskuste pinnalt on lihtne end läbikukkunu ja lootusetuna tunda – meie siin muudkui püüame hästi ja õigesti teha, aga see kõik on nagu hane selga vesi, sest laps toimetab sellest hoolimata omasoodu ja omas tempos. Ning kui ta ikka tõesti tahab lõunaks ainult ja ainult hapukoort süüa, siis on väga raske teda muuks sundida. Umbes nagu sunniks püsti seisma kedagi, kes seda tegelikult teha ei taha. Üsna võimatu, eks? Kui ikka ei võta jalgu alla, siis ei võta. Kas see aga tähendab, et sundija on oma töö kuidagi tegemata jätnud? Ei tähenda!