E, 4.12.2023

Heidi Ruul: hea seks – mis see üldse on?

Heidi Ruul
, kolumnist
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Heidi Ruul
Heidi Ruul Foto: Marit Kuusk

Igast suunast pasundatakse pidevalt, et seks peab ilmtingimata hea olema. Mida see üldse tähendama peaks? Milline on siis see ebareaalselt palju kõlapinda leidnud hea seks? Kas viimase eelduseks on tunded ja kui, siis millised täpselt? Või saab tõeliselt head seksi täiesti vabalt ka lihtsalt bioloogiliste instinktide baasil harrastada?

Lepime kohe alustuseks kokku, et suuremad kiiksud jäävad seekord ukse taha. Noh, eks ikka sellised, mida valentinipäeval, aastapäeval ja sünnipäeval harrastatakse. Need «preemia-minutid», tead ju küll. Räägime ainult orgaanilisest seksist, suguühtest selle mõiste kõige levinumas ja otsesemas tähenduses.

Selleks, et kõik ilusti korrektne oleks, otsustasin elus esmakordselt seksi guugeldada. Selgus, et suguühe ehk suguakt ehk koitus (kohutavalt kole väljend) on inimeste kopulatsioon ehk vaginaalne seksuaalvahekord, mille kõige iseloomulikumaks tunnuseks on mehe suguti osaline või täielik asetsemine naise tupes (üllatav, eks ole?). Enamasti on vaginaalse suguühte eesmärgiks mõlema või ühe (!!!) osaleja seksuaalne nauding ja enamasti viib üks õige suguühe mehe, paljudel juhtudel ka naise (!!!) orgasmini. Romantiline, või mis?

Paberite järgi juba üsna pikka aega täiskasvanud inimesena julgen tunnistada, et olen ka mina mõned korrad elus kõike eelnevat harrastanud. On olnud väga head seksi, head seksi, mõttetut seksi, halba seksi kui ka sellist, milleni üldse ei jõutagi. On seksitud nii elukaaslasega, sõbraga, juhututtavaga kui ka kontvõõraga, isegi leedukaga on seksitud.

Igipõline väide, justkui naised vajaksid kellegagi vahekorda astumiseks jalustniitvaid tundeid, oli minu jaoks enamasti paras anekdoot. Kui viimasest seiklusest magamistoas oli möödas juba kaheksa kuud ning isegi akna taga tuules kõikuvad puuoksad tundusid seksivat, siis oli ikka väga tagumine aeg miski või keegi ette võtta! Kas või lihtsalt seetõttu, et normaalse inimese moodi edasi eksisteerida. Et ajukeemia uuesti paika loksuks ja mõte ilusti jooksma hakkaks.

Tänaseks on minu arusaam seksi ja tunnete seosest totaalselt muutunud. Mu elus on viimasel ajal väga palju «esimesi kordi» olnud. Esimest korda julgen ka väita, et tunnetega ja tunneteta seksil on maailma-suur vahe. Need kaks asja on ikka totaalselt erinevad! Esimese puhul pole miski oluline: äärmisel juhul loeb vaid laekuv emotsioon. Teise variandi puhul on aga kõik väga-väga oluline. Eelmäng on oluline, välimus on oluline, suurus on oluline, osavus on oluline, orgasm ja nende arv on olulised, jätkusuutlikkus on oluline, tempo on oluline – kõik on hästi oluline. Mõte luusib lakkamatult mööda ruumi ringi ja nauding pole pooltki nii raputav kui tunnetega seksi puhul.

Hea seks on see, mida hiljem ei kahetseta. Hea seks toob järgmisel hommikul näole laia muige. Hea seks tekitab sõltuvust ja isu selle järele kasvab iga korraga. Kui seksist emotsioonid välja jätta, siis jääb alles vaid üsna kuiv segu bioloogiast ja füüsikast, ning olgem ausad, end looma kombel uhke kulminatsioonini hõõrumine ju ei kõla just maailma kõige ahvatlevama plaanina?

Armastuse ja hea seksi rohket nädalat soovides,

H.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles