Söö ainult seda, mis tegelikult maitseb
Ära üritagi proovida kõike, mida lauale on pandud. Osad toidud ei sobi omavahel kokku ja kui nendega liialdada, on oht saada kõhupuhitus või muud kõhuhädad, kaalutõusust rääkimata. Kui püüad ühe õhtu jooksul süüa kartulit ja praekapsast, liha ja kala, kartulisalatit ja rosoljet ning torti ja kringlit, võid olla enam kui kindel, et pead järgmisel päeval enesetundelt lõivu maksma.
Kui oled purjus, lõpeta joomine kohe
Lõpeta alkoholi tarbimine või tee paus kohe, kui tunned ennast purjus olevat. Selle asemel rüüpa parem paar klaasi vett, sinu keha on järgmisel päeval selle eest tänulik.
Kui tunned, et pidu on sinu jaoks ülekäte läinud, telli takso ja sõida koju, see aitab vältida järgmistel päevadel piinlikke pilke.
Ära võta valuvaigisteid koos alkoholiga
Alkoholitarbimise eel ega ajal ei tohi manustada tugevatoimelisi valuvaigisteid, see võib olla tervisele ohtlik. Enne magamaminekut võib võtta ühe veeslahustuva aspiriini koos C-vitamiiniga, see aitab alkoholi mõjul paksuks muutunud verd vedeldada ja seeläbi pohmelli ennetada. Aspiriini toimele aitab kaasa paar klaasi vett, soovitavalt mineraalvett. Vajadusel võib võtta teise aspiriiniannuse hommikul, pärast ärkamist.
Pärast pidu maga korralikult
Järgmisel hommikul maga korralikult välja ja arvesta, et pärast pidu ei ole viis-kuus tundi und piisav. Taastumiseks vajad korralikku, soovitavalt kümmet tundi und.
Leevenduseks vett ja vitamiine
Peojärgsel päeval tarbi palju vett ning söö ja joo B- ning C-vitamiinirohkeid toite ja jooke. Kui pea teeb liiga, siis võta valuvaigistit või spetsiaalset pohmelliravimit, ka puhituste ja kõhuvalu vastu leiad apteegist abi. Ära mingil juhul usu neid, kes väidavad hommikunapsu pohmelli vastu aitavat – see venitab pohmeluse hoopis pikemaks. Väär on ka levinud arvamus, et pohmelli saab ravida sporti tehes, pigem tuleks peojärgsel päeval kõike mõõdutundega teha ja organismi mitte üle koormata.