Mõistlik treeningkoormus on tegelikult väga suhteline mõiste. Mis on ühele piisav, on teisele liiga vähe. Samas saan rääkida keskmise inimese seisukohast. Ja keskmisele inimesele piisab kindlasti ühest treeningust päevas. Vajadus treenida mitu korda päevas tuleb vaid täielikust möödalaskmisest toitumises.
Treeningus keskendu ikka sellele, et sinu kehalised võimed areneksid: sa pead muutuma tugevamaks, kiiremaks, vastupidavamaks jms.
Kehakaalu langetamine käib aga toidulaua taga.
3. Võid süüa ainult kanafileed juurviljadega
Läbi aegade kõige populaarsem dieetsöök naiste hulgas on konkurentsitult kanafilee juurviljadega. Ja niimoodi hommikust õhtuni, aastast aastasse. Aga kaua sa niimoodi jõuad? Selline enesepiinamine ja enesepiiramine ei ole üldsegi vajalik.
Edukaks ja püsivaks kaalu langetamiseks pead leidma toitumiskava, mida sa oled võimeline jälgima aastaid. Mitte ainult kuu-kaks aastast.
Mitmekesine menüü on eduka kaalulangetuse võtmesõna. Sa vajad vabadust teha muudatusi ja kohandada menüüd vastavalt enda isiksusele. Sellisel juhul on kindel, et iga ahvatlus (koogid, kommid, rämpstoit) ei lõppe katastroofiga. Katastroofi all pean silmas loomulikult seda, kui kõik need maiustused leiavad märkamatult otsetee sinu kõhtu.
4. Kõik või mitte midagi suhtumine
Midagi pole teha. Ajutine «lõdvemalt» võtmine on inimlik. Vahel jõuad rohkem, vahel vähem. Ent on suur vahe, kas sinu kergem periood on täielik käega löömine või pelgalt kerge kõrvalekalle kava jälgimisest. Tean, et paljudel inimestel on «kõik või mitte midagi» suhtumine. Kui 100protsendiliselt kava jälgida ei suudeta, ei jälgita kava üldse. Kokkuvõttes rikutakse tegelikult kõik oma eelnevad pingutused. Ja kaalunumber taastub. Eriti tavapärane on see suvekuudel. Kolm päikesekuud nullib eelneva üheksa kuu pingutused. Pole just eriti hea diil.
Minu soovitus: kui sa ei suuda olla 100protsendiliselt mõtetega kava juures, jälgi kasvõi natukenegi. See tagab pikemas perspektiivis sinu edu.