Seal kõrgel mererannal istunud Bellen ühele kivile. Tretjakevich küsinud, kas tema soov surra tõsine on ja Irene olevat vastanud jaatavalt. Seejärel olevat tema ühe lasu hirmutuseks õhku teinud, kuid ka pärast seda jäänud neiu oma otsusele kindlaks, mille järel noormees Irene Van der Bellenile rindu kaks kuuli tulistanud. Järgmise kuuli lasknud oma näo sihis, kuid kuul läinud mööda. Seejärel olevat ta saanud närvivapustuse ja kukkunud minestusse. Kui ta hiljem teadvusele tuli, kuulnud ta Irenet oigamas ja kuna tal neiust kahju hakanud, siis läinud ta abi tooma. Ajaleht Waba Maa kommenteeris seejuures sapiselt, et «küllap hakanud noormehel kahju pigem iseendast».
Leonid Tretjakevich tunnistas ka sellest, et tal olnud suitsiidimõtteid varemaltki. Olevat lõikunud oma käsivarsi, püüdnud end uputada ja proovinud viaduktilt rongi alla viskuda, kuid need katsed jäänud julguse puudusel teostamata.
Tunnistajate ülekuulamine
Kutsutud tunnistajaid oli tervelt seitseteist. Arstide ütluse järgi olnud mõlemad lasud tabanud rinda, põhjustanud sisemise verejooksu ja olnud surmavad. Küll aga võis Irene Van der Bellen 15-30 minutit veel elus olla.
Kohtus ülekuulatud Irene ema Adele ja vend Konstantin ei teadnud kumbki, et neiul oleks kavatsust olnud end surmata. Ta olevat olnud rõõmsameelne ja kindla iseloomuga inimene, kel oli olnud veendumus, et enesetapmine on inimestele keelatud. Peale selle töötanud ta ja toetanud rahaliselt nii ema kui venda. Pere majanduslik olukord olnud halvenenud pärast seda kui vanem õde läinud tiisikusega Taagepera sanatooriumisse. Tutvuses Tretjakevichiga pole nemad küll märganud iseäralist sõprust või armastust. Konstantin esitles kohtule ka Irene kirja, milles seisis, et neiu kavatsenud oktoobrikuus hoopis oma õe juurde sõita.