Lisaks oli Alma mitmete ühiskondlike organisatsioonide aktiivne liige ja esines nende koosolekutel ja kongressidel referaatidega naiste õigustest ning hoolekande- ja lastekaitseküsimustest. 1932. aastal valiti ta Eesti Sotsialistliku Tööliste Partei keskkomitee liikmeks.
Alma Ostra-Oinas avaldas rohkesti publitsistikat perioodikas, memuaare, kaks romaani «Aino» (1923) ja «Lendva» I-II (Tartu 1936). «Aino» väljendas Peterburi naisüliõpilase meeleolusid, «Lendva» kujutas realistlikult XIX sajandi II veerandi Lõuna-Eesti külaelu.
See, et naine jätkuvalt väga sõnakas oli, tõi kaasa mitmeid kohtuprotsesse. Asutava Kogu perioodi jäi «oinaadi skandaal», mis maksis Aleksander Oinasele ministrikoha. Nimelt süüdistati Aleksander Oinast ja tema naist salajaste läbirääkimiste pidamises Viktor Kingissepaga ning tema varjamises. Kohtu-uurija poolt kuulati Alma Ostra-Oinas üle, kes seletas:
Ühel õhtul ilmus meie poole koju, kui meid kodus polnud, Kingissepp. Õde, kes teda ei tundnud, oli ta sisse lasknud, arvates, et ta mõni meie tuttav on. Kingissepp viibis seal, kuni Aleksander Oinas koju tuli. Kingissepp pidas siis temaga läbirääkimisi rahu asjus. Kui läbirääkimised edasi kestsid, läksin mina magama, ja kui hommikul ärkasin, oli Kingissepp juba ära. Teisel korral, kui Kingissepp ilmus, lasime talle öelda, et temale ei ole lubatud sarnaseid omavolilisi ilmumisi Oinase korterisse. Kas tema praegusel ajal, lähemas ühenduses on Venemaaga, ei tea. Samuti ei teadnud ma, et Kingisseppa taga otsiti.
Riigikaitse komisjon tegi järgmise otsuse: kohtuvõimude nõudmine tagasi lükata, sest kuigi Viktor Kingissepp Oinase ja Anvelt-Ostra korteris viibinud on, ei ole siiski põhjust oletada, et nemad Kingisseppa kohtuvõimude eest oleksid varjata tahtnud ja temale selleks ulualust andnud.
Kanakitkumisi oli proua Ostra-Oinasel pidevalt ka vapsidega. 1934 mõisteti Almale kinnipeetava vapsi Jaan Reibachi laimamise eest kolmenädalane karistus.
1934. aastast töötas Alma Ostra-Oinas vannutatud advokaadi August Rei abina, 1940–1941 Tapal advokaadina. Sõja-aastail töötas ta Eesti raudteevalitsuses tõlgina. Alma abikaasa Aleksander Oinas hukkus Venemaale küüditatuna 1942. aastal.
Alma Ostra-Oinas arreteeriti Saksa okupatsiooni ajal 1944. aasta kevadel ja nõukogude võimu poolt sügisel, mõisteti poliitilise süüdistusega viieks aastaks vangi ning jäi pärast karistuse kandmist Intasse Komi ANSV-sse, kus teadaolevalt suri 2. novembril 1960 ja kuhu ta on ka maetud.