Aga õige aitaja oleks tegelikult olnud politsei. Nagu hiljem ütles mulle teeneline lastekaitsja – ma oleksin pidanud helistama politseisse ja ütlema neile lapse nime, ja ülejäänu eest oleksid juba asjatundjad hoolitsenud.
Teiseks telefoni kaasaskandmine lastel. Ma saan aru, miks seda koju jäetakse, aga lapse kadumisest on ju suurem kahju kui telefoni kaotamisest. Samas mäletan oma noorusest, et kui keegi läks kellelegi külla, siis nende vanemad suhtlesid omavahel. Selline asi, et pärast külaskäiku üks sõbrake kuskile ula peale kõõluma jääb, või ei tea öelda ka korterinumbrit, kus just külas sai oldud, vähemalt sellises vanuses küll võimalik ei olnud.
Ja see toob mind viimaste ja tegelikult võtmeosaliste juurde selles loos. Nimelt lapsevanemad. Kõigepealt selle lapse oma, kellel külas käidi ja kes siis trenni läks. Hea küll, ma saan aru, et terve küla lapsi ei saa enda südameasjaks võtta, võib-olla sellel lapsel voorib lugematu hulk külalisi, ja võib-olla rohelise rattaga poiss sogas talle küsimise peale oma kojusaamise kohta midagi, mis hiljem tegelikult tõele ei vastanud, ja nii edasi, ja nii edasi... Aga selle aja võiks ju leida, et vaadata, ega külaline tegelikult maja ümber tiirutama ja kvartalist väljapääsu otsima ei jää?
Viimaks – olukorda, kus ringiliikuv laps ei tea peast või ei ole tal kuskilt enda küljest võtta mitte ühtegi telefoninumbrit, ei tohiks ette tulla. Elus juhtub kõike, aga ennast peab õppima ise aitama. Laste puhul on selle kindla peale selgeks õpetamise vastutus vanematel. Jah, ma tean, «ega ma ei saa ju kõike...» Kõike tõesti ei saa. Aga lapsele kodust välja minnes telefoninumbriga käepaela saab külge panna küll. Ja öelge neile ka, et kui ikka läheb jamasti, siis pole mõtet nutta, vaid paluge abi ja teid aidatakse.