5. Ole talle seltsiks. Hiljutine Oxfordi ülikooli uuring näitas, et inimestel, kellel on lai sõprusringkond, on ka kõrgem valutaluvus. See kehtib ka vaimsete häirete puhul – sõprade ja lähedastega olemine tõstab kehas endorfiinide taset, mis muudab inimese õnnelikumaks.
6. Ära käi neile liialt peale. Üks suurimaid probleeme psüühikahäiretega on see, et need kurnavad inimesed täiesti ära. Kui sa tunned kedagi, kes võitleb ärevushäire või depressiooniga, siis tõenäoliselt on nad mingi perioodi ülipinges nii füüsiliselt kui mentaalselt, mis omakorda võib olla ääretult kurnav. Seda on oluline meeles pidada, kui sa oma kallimat püüad aktiivsusele ergutada. Kui ta saab aga parasjagu ravi, on ka võimalik, et vahepeal tuleb tagasilööke.
7. Ära pisenda probleeme. Isegi, kui sa ei näe asju samamoodi, on oluline mõista, et tema jaoks on tema tunded reaalsed. Ta võib endas kahelda ning kui te räägite teemadel, mis on talle olulised, on tähtis, et sa oma toetust näitaksid.
8. Keskendu positiivsele. Kui tegemist on perioodiga, mil su kallimal on eriti raske episood, võib olla raske meeles pidada suhtes olemise positiivseid külgi. Neil hetkedel on eriti oluline endale meelde tuletada, miks sa selle inimesega koos oled.
9. Asi pole alati sinus. Kui su partner kannatab depressiooni all, siis suure tõenäosusega oli tal see häire juba enne sinuga kohtumist ning ta on sellega võidelnud juba pikemat aega. Kui nad vajavad ruumi, ära võta seda isiklikult ning usu, et talle selle pakkumisega aitad teie suhtele kaasa. Pea ka meeles, et sa pole terapeut, sa ei saa kedagi muuta. Toeta teda tema abileidmise teel.
10. Hoolitse enda eest. Sulle võib tunduda, et sa pead pidevalt tema jaoks olemas olema, pakkuma tuge ja toetust, alati kui vaja. See pole aga nii, sa ei tohiks iseennast tagaplaanile seada. Kui sa tunned, et olukord kasvab üle pea, võta enda jaoks aega. Astu samm tagasi ja lõõgastu, stressamine ei tee kellegi elu paremaks.