Esialgu olid Liphartid käsitöölised ja kauplejad, kes said aadlitiitli 17. sajandil. Omal ajal rääkis rahvasuu, et Raadi mõis mängiti Liphartide perekonna kätte kaardilauas. Igatahes on teada, et 1751 maksis kaardiväe rittmeister Carl von Liphart senistele omanikele Bibikovidele 12 000 rubla ning järgmised 150 aastat õilmitses mõis tema järeltulijate kätes.
Nende rikkuse aluseks oli aga viin. Kui Carl von Liphart Raadile tuli, lasi ta ehitada viinavabriku ning just Liphartide mõisatest tuli suurem osa kroonule minevast hundijalaveest.
Liphartid olid tuntud ka oma kaunite tütarde poolest. Raadi mõisnikul Carl von Liphartil ja Margarethe von Vietinghoffil oli suur pere – kuus tütart ja üks poeg. Noorim tütar Euphrosine, kes sündis 20. veebruaril 1761, oli neist kõige kaunim ja sai ka kõige kurikuulsamaks.
Kaunis tütarlaps abiellus 10. mail 1778 Tartus Vana-Võidu mõisniku ja vabahärra Mauritz von Possega ning sünnitas juba 10. detsembril poja, kes kolmepäevaselt suri. Juba selle nii varakult pärast pulmi sündinud lapsega sai Ulrika külge veidi kergemeelse naise maine. Kuid see polnud veel ei midagi andestamatut. 22. oktoobril 1779 said von Possed teise lapse vanemateks – neil sündis tütar Johanna Wilhelmine.
Naise süda on ettearvamatu
Ulrika edaspidine elu oleks kulgenud ilmselt ballide, pidude ja laste sünnitamise tähe all, kui mitte 1782. aasta jaanuaris poleks saadetud Pihkvasse Ivan Zagrjažski husaaripolku. Ohvitseridel oli Pihkvas kaunikesti igav ja kui algas talvine laatade ja pidude aeg, siirduti paarsada versta eemal asunud Tartu linna. Seal peeti parasjagu vastlapäevapidustusi ja kohalik aadelkond võttis vene ohvitsere rõõmuga vastu. Ballid ja õhtusöögid ümberkaudsetes mõisates sisustasid meeldivalt aega ja ühel neist kohtas Zagrjažski Tartu esikaunitari Euphrosine Ulrika von Posset. Ivan Aleksandrovitš palus oma sõpradel mitte midagi kõnelda sellest, et ta on abielus ja hakkas noort kaunitari piirama. Nende huvi oli vastastikune ja viis noore naise äärmusliku sammuni.