Meesteosakondade toonivalikud olid samal ajal jätkuvalt silmapaitavalt konservatiivsed ja rahulikud. Enda ja kallima riidekappi võrreldes seisneb aga minu võit selles osas, et lõviosa minu riietest käivad pesumasinas, kuivatuskapis ja võin need seejärel otse selga panna – pääsen enamuse ajast särkide triikimisest ja pükste viikimisest. Selline üleüldine kasitus on ka isaseid soosiv. Kui mees tahab veidi noorem ja värskem välja näha, ajab ta lihtsalt habeme ära.
Mehed ja naised on erinevalt haiged. Naised on eelduste kohaselt justkui loodud ebamugavusi taluma, miks mitte küsida 38kraadises palavikus lõdiseva naise käest, mida ta tänaseks õhtusöögiks plaanib küpsetada. Küdeva pliidi ääres pole ju külm! Samas teavad kõik legende tõbistest meestest, kes nohu teisel päeval testamendi jaoks pärgamenti paluvad otsida ning kõiki ümbritsevaid inimesi tänulikuks publikuks peavad, kellele oma dramaatilisusega pikitud haiguslugu korduvalt ette kanda. Saateks ohked, nuusked ja jõuetud pearaputused.
Seda kõike muidugi siis, kui tegu on kergemat sorti külmetusega. Kui on midagi tõsist, näiteks kõrge palavik, lööb nendes eriline vaprus välja. «Ei taha voodis teki all olla! Miks ma ei või minna naabri-Antsu saunakatust vahetama?» paiskuvad nohuse nina alt rüütellikud küsimused. Musikesed, ärge nüüd seda lugedes heituge, me armastame teid ja hoolitseme heameelega, aga oleme erinevad.
Kambavaimu olulisus. Mäletate põhikooli ajast, kuidas õhtuseks koolipeoks valmistuti? Aega läks ikka mitu tundi, sest läbi pidid käima kõik klassiõed, kogunemine toimus mitmes jaos ja alles seejärel mindi suure pundiga korraga kohale. Poisid seevastu tilkusid ühekaupa peole, mõned kaugemalt tulijad jagasid transpordivahendit või said juhuslikult tee peal kokku.