Paariterapeut Esther Perel on öelnud, et kui perre sünnib laps, siis on paaril korraga kõike vähem – aega, omavahelist suhtlemist, und, raha, privaatsust. Ja ometi peavad lapsevanemaiks saanud just lapse heaolu huvides kuidagi kõigi nende enda ressursside eest ikkagi hoolitsema ja seda tegelikult lapse heaolu nimel.
On natuke kulunud, aga ometi väga tõene ütlemine, et laps on hästi toimetulev ja õnnelik siis, kui tema vanemad seda on ja kui paarisuhe on korras. Üheks komistuskiviks ning sageli ka lahutuse põhjuseks paarisuhte puhul on uskumus, et suhe on kas hea ja seega selliseks loodud või siis ärgu teda olgu - teate küll neid «me pole lihtsalt kokku loodud» väljendeid. Liiga tihti arvatakse, et kui süda enam nii tugevalt ei põksu ja suurt kirge ühel hetkel enam pole, siis ongi suhe määratud luhtumisele või siis tulebki leppida sellega, et endised armastajad on ainult püüdlikud lapsevanemad ja muud ei juletagi enam soovida. Tegelikult on igas suhtes tõusud ja mõõnad, ja paarisuhte – nagu ka muude oluliste suhete – elusana hoidmiseks ja parandamiseks tuleb lihtsalt teadlikult aega võtta.
Üks hädavajalikke asju, mida paarid peaksid tegema ja millele lapsevanematel tuleb eriti tähelepanu pöörata, on ühise aja leidmine. Pole midagi, mis asendaks paari koosveedetud aega – just sellist, kus ei räägita lastest, kodukoristamisest või remondist, pereasjadest. Kohtuvad kaks eraldi inimest, kes üksteist armastavad, mitte lapsevanemad. See aeg aitab säilitada ja taasluua lähedust, aitab näha meil kaaslast uuest vaatepunktist. Nii oleme heaks eeskujuks ka lastele – nad näevad, kuidas vanemad üksteisest hoolivad, soovivad koos olla. Meie enda hea ja lähedane paarisuhe suurendab tõenäosust, et tulevikus meie lapsed ka ise oskavad leida aega oma kaaslase jaoks.