Hea küll, ma siis ütlen välja, mis mul täpselt selle vastu on. See on esiteks ebameeldiv. Karjuv, tatine, valjult arvutist mingeid inisevaid lastesaateid kuulav laps lihtsalt muudab kontoris olemise vastikuks. Mitte keegi ei saa keskenduda! Igal hommikul selle pika nädala jooksul oli meie statistika tahvlile kritseldatud lapse joonistused, kontoriköök oli rüüstatud ja nädala lõpuks tundsin pika pisikute keskel viibimise peale endagi kurgus kerget kipitust.
Nii Marie Claire kui The New York Magazine on nimetanud lastetutele täiskasvanutele halbade kaartide jagamist kõige uuemaks diskrimineerimise vormiks. Nende mainitud uuringud ütlevad, et lausa 61 protsenti täiskasvanud naistest leiab, et lastega inimestele antakse tööl rohkem andeks. Meie, kes me oleme otsustanud oma põske pista beebipillid, käekotist välja võtta kondoomid või ei saagi üldse lapsi, peame kohanema, painduma ja hooletute emade töö ära tegema.
Marie Claire soovitab, juhul kui tunned ennast laste puudumise tõttu diskrimineeritavat, pöörduda otsese ülemuse või personaliosakonna poole ja tuletada neile meelde, et tegelikult ei ole seadusega lubatud ühtede töötajate eelistamine teistele. Kui mu kolleeg võib tund aega varem töölt ära minna, et oma jõnglaste isadepäevakontserdile jõuda, siis võin mina ka ära jalutada, et trennis käia.
Kontoris on muidugi lihtne, sest tööl kehtib ikkagi loogika, isegi kui seadused seda emotsionaalsuse eest kaitsma peavad. Mis aga eraelus saab? Mu eks, kellel oli eelmisest, aastate eest hukka läinud suhtest laps, kippus ikka oma psühhopaadist endist naist kaitsma. Ta ise ütles ka, et kui last ei oleks, ei tahaks ta sellest inimesest mitte iial enam mitte midagi kuulda, aga kuna on, noh, siis on põhimõtteliselt kõik lubatud.