Inimesed on ühed veidrad olendid ja igaüks meist kohtub oma elu jooksul väga paljude ning väga erinevate väljalasetega. Kõigile meile õpetatakse juba siis, kui me veel iseseisvalt kõndida ei oska ning söömisegagi hakkama ei saa, kuidas erinevates olukordades käituma peaks. Just kombed on need, mida vanemad meile kodus esimese asjana ajusse taovad, aga tundub, et mõni inimene ei ole lihtsalt võimeline õppima – nad pole seda täna ega polnud ka ilmselt kakskümmend viis aastat tagasi.
Kahepalgelised inimesed ajavad mul südame pahaks – tahaks paralleelselt nii nutta, oksendada, täiesti kõrist karjuda ning samas justkui ei tahaks üldse mitte midagi. Pettumus on suur ja usalduse kaotamine lähedase inimese vastu teeb rohkem haiget, kui jalga astutud klaasikild seda eales suudaks.
Mida ma kahepalgelisuse all silmas pean? Üsna erinevaid asju. Sõbrannat, kes esimest külajuttu kuuldes sekundi murdosaga minu elust jalga laseb. Meest, kes oma eksidele suurt sõpra mängib ning samal ajal neid teises seltskonnas verbaalselt maatasa teeb. Suvalist tibi, kes arvab, et enda elu puudumise tõttu on täiesti okei pereliikmete vahele ajaviiteks erinevaid intriige punuda. Igasugune elusolend, kes hobikorras teiste elu hävitab või neist häbematult vinge (kuid üdini vale) sisuga lugusid vorbib.
Olin siiani arvanud, et mida väiksem on inimeste arv, keda lõpuni usaldada, seda väiksem on tõenäosus haiget saada. Tuleb välja, et tegelikkuses võib valus löök allapoole vööd tulla just sealt, kust seda kõige vähem oodata oskaks. Sa kuuled ja näed ning püüad mõista, miks... Sa tahaks küsida, aga uhkus on risti tee peal ees.