Vot selle mõtte juures sain aru, et asjad on halvasti ja läksin arsti juurde. Tohter tõdes, et enesepiitsutamine koos ületöötamisega (teletöötaja puhul tavaline, sest saade peab tulema kindlal päeval ja kellaajal ka juhul, kui kõik tegijad on surnud) lõpebki tihtipeale diagnoosiga.
Tabletid, mida sel puhul välja kirjutatakse, aitavad, aga mitte kohe; ja mitte ainuliselt. On vaja mõtteviisi muutust, ja see, kurjam, käib läbi kehalise pingutuse. Retsepti eneseabiraamatule arst välja ei kirjutanud, selle asemel saatis toitumisnõustaja jutule ja viis korda nädalas trenni ning andis nõu igapäevaselt iseenda jaoks aega leida. Ennäe, vähem kui pooleteise aastaga olin jälle töökorras.
Peaasi, et sa oled õnnelik
Mina lõin jala vastu maad, küsisin oma aega, taandasin end platsilt ja võtsin ohjad peaprodutsendina, muutsin oma tehnikahobi tööks, otsisin (teaduslikke) põhjendusi lennuhirmu võitmiseks ja hakkasin julgemalt reisima; jõudsin selgusele, et pole ühtki põhjust, miks ma abikaasaga koos ei peaks tegema hullusi… ja sain vististi terveks. Kõige selle kõrvalt polegi mul vuuduvõtetega iseseisvumiseks aega jäänud. Otse vastupidi – kui see on see paljuräägitud iseendaks saamine, siis käis minul see läbi praktilise mõistuspärase kogemuse; ja kaasaegse meditsiini abil!
Einstein olla öelnud: «Kaks asja on siin maailmas lõpmatud – inimlik rumalus ja universum – ja selles viimases pole ma nii kindel…» Mu elukogemus ütleb, et lõpmatu inimlik rumalus oleks kellelegi oma eluviisi peale suruda või näpuga viibutada; kuniks keegi minult nõu ei küsi, ma seda ka ei anna. Rumal ei saa nagunii aru, et ta rumal on, see tegevat ta surnuga sarnaseks – see ka ei tea, et on surnud...