Nüüd tagantjärele mõeldes väga jabur, kuid selliseid inimesi on ka praegu, kelle sõbralist kubiseb x-tuttavatest, kellega igapäevaselt üldse ei suheldagi. Mingid suvalised juhututtavad, kas kuskilt festivalilt, ööklubist või sõbra sünnipäevalt.
Siis, nagu ikka, käis mingi hetk peast läbi flash, et teen oma Facebooki sõbralisti korda. Lisan sinna vaid need, kes on rohkem sõbrad kui ülejäänud. Mitte, et järele jääksid vaid «tõelised sõbrad», vaid et mul oleksid listis need inimesed, kellega on vaja erinevatel põhjustel suhelda. Näiteks endised koolikaaslased, mõned huvitavad inimesed, kelle maailmavaade ühtib mingil määral minu omaga, mõned sugulased ja lähikondlased. Inimesed, keda olin näinud päriselt – see sai põhiliseks sorteerimise kriteeriumiks. Isegi kõiki sugulasi pole mul sõbralistis, sest esiteks kõikidel pole Facebooki-kontot, ja teiseks, isegi kui neil oleks, saadakse teatud sugulastega ikka kokku vaid ühise sugulase matustel.
Hakkasin siis oma sõbralisti reformima. Esimese filtreerimisega jäi järele tuhandest 300. Pole paha. Siis võtsin aluseks asjaolu, millal viimati kellegagi suhtlesin. Võtsin vist aluseks ühe aasta. Kui aasta aega pole üldse suhelnud, siis kustutasin ilma emotsioonideta julmalt ära. Jätsin järele inimesed, kes minu jaoks midagi tähendavad või on tõelised sõbrad.
Kogu see üritus võttis ikka mitu tundi aega, kõik ükshaaval läbi käia. Avastasin, et mitmel on mitu kontot, leidsin hulga inimesi, kellel on varikontod – näiteks Facebooki-mängudes liitlaste saamiseks. Järgnes veel üks sõbralisti sorteerimise laine, ja järele jäi sadakond inimest. See oli minu jaoks palju parem tulemus ja jätsingi asja nii. Lisaks võtsin osa sõprade kontotelt, kes listi alles jäid, nn jälgimise (following) maha, sest siis on lihtsalt kergem oma kontol navigeerida ja majandada.