E, 11.12.2023

«Hispaania tüdruku» laulja Indrek Ventmann kihlus ookeani taga

Verni Leivak
, Arteri toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Indrek Ventmann ja Triin Konks kihlusid möödunud aasta novembris Tenerifel.
Indrek Ventmann ja Triin Konks kihlusid möödunud aasta novembris Tenerifel. Foto: Elika Hunt/erakogu

Eesti Laulu üht mällusööbivamat lugu «Hispaania tüdruk» esitav Indrek Ventmann armastab tegelikult eesti tüdrukut, kellega ta ookeani taga Hispaanias kihlus.

Tartu ülikooli arstiteaduskonna tudengid Triin Konks (24) ja Indrek Ventmann (25) olid aastaid samas kõrgkoolis tudeerinud. Kuna Triin õpib üldarstiks ja Indrek proviisoriks, aga eri kursustel, tähendas see, et ehk olid nad alma mater’i lõpututes koridorides ja suurtes auditooriumites trehvanud, kuid polnud teineteist märganud.

Pilgud kohtusid

Eesti arstiteaduse üliõpilasseltsi liikmena otsustas Triin külastada seltsiliikmetele korraldatud esimest «Muusikaõhtu» sarja kontserti Shakespeare’i kohvikus, kus esinevad arstiteaduskonna tudengid, kes seda soovivad. Saatuse tahtel astus tookord lavale Indrek ning muu hulgas ettekandele tulnud Jason Mrazi «I’m Yours» ja Maroon 5 «This Love» mõjusid tagantjärele mõeldes otsekui ettekuulutused.

«Meie pilgud kohtusid,» meenutab Indrek kontserdijärgset melu. Õnnestus ju kontserdisarja avaõhtu igati, emotsioonid olid laes ja asi vääris tähistamist. Õhtu lõppes sellega, et Indrek ja Triin vahetasid telefoninumbreid ning said Facebooki-sõpradeks.

«Mulle jäi meelde Triinu siiras loomus ja sõbralik olemus. Mõne inimese puhul lihtsalt tunned kohe ära, et temaga on ühine meel ja keel,» tunnistab Indrek.

«Meil oli tore ja lõbus, hea ja lihtne koos olla,» täiendab Triin.

See kõik juhtus enam kui kolm aastat tagasi. Ning eks nendegi noorte kogemus räägib sellest, mida staažikad abieluinimesed ikka ja jälle kinnitavad – et tegelikult valib naine endale mehe, ehkki mehed tavatsevad vastupidist väita. Huvitaval kombel pole neil seni olnud ühtki riidu, mis päädinuks taldrikute loopimisega, ja mõlemad loodavad, et seda ei juhtugi.

Põrutasid Tenerifele

Kui Indrekul algasid Vanemuises Georg Malviuse juhendamisel muusikali «Grease» proovid – Indrek kehastas seal üht gängiliiget –, tähendas see, et noormees oli pidevalt proovidega hõivatud. Ometi leidsid nad Triinuga teineteisele hilisõhtuti aega ning vestlused venisid varaste hommikutundideni. «See aeg lähendas meid eriti,» kinnitavad noored. Millal aga armumine armastuseks kasvas, kes seda enam mäletab.

Kahtlemata lähendas neid veelgi sel sügisel võetud ühine akadeemiline puhkus, mille üheks osaks sai põrutamine Hispaaniasse Tenerifele. Miks mitte pingsast õppimisest lihtsalt puhata, seda enam, kui selle nimel sai tükk aega tööd tehtud, raha kogutud.

«Puhkasime, ujusime ja nautisime valgust. Matkasime ka,» avaldab Triin. Üle hulga aja oli mõnus elada ilma igasuguste tüütute argikohustusteta ning teha päevaplaane alles hommikul.

Imede õhtu

Mis aga sel päeval juhtuma hakkas, sellest polnud Triinul õrna aimugi. Otsustanud esmalt läbida maalilise, kahe suure kalju vahel kulgeva Masca oru matkaraja, jõudsid noored kolm tundi hiljem ookeanini. Puhanud pärast väsitavat jalgsimatka üürikorteris, kutsus Indrek Triinu vabaõhurestorani. «Ja siis hakkasidki imed juhtuma,» mainib Indrek salapäraselt.

Õhtusöögil vaatasid nad teineteisele sügavalt silma, nautisid päikeseloojangut ning läksid mere äärde jalutama.

Ootamatult laskus Indrek südamedaami ette põlvele. «Ta küsis, kas olen nõus talle naiseks tulema, ja ma vastasin jah,» meenutab Triin. «Õnneks,» muheleb Indrek.

«Mul ei jäänud väga pikka mõtlemisaega, vastasin kiiresti,» ütleb Triin. Sest tegelikult oli süda midagi juba õhtusöögi ajal aimama hakanud – Indrek oli kuidagi ärev olnud ja justkui millelegi pingsalt mõelnud. Ilmselt just sellele, kuidas ta karbikesega kihlasõrmuse oma tulevasele ulatab ja selle talle sõrme paneb.

Aga kui saabus aeg musi teha, hakkas Triinul ninast verd jooksma. Ilmselt sellepärast, et oli ka ise ärevil. Kuigi mõlema näod olid verised, ajas see seik noorpaari hoopis naerma ning ärevus ja pinge kadusid momentaanselt. Kummalisel moel jäi verejooks pidama alles koju jõudes, ehkki Indrek poest pabersalvrätte ostma tormas.

«Kokkuvõttes oli see lõbus. Nii nagu peabki,» leiab Triin. «Kahju vaid, et ei saanud hetke nautida – mere ääres istuda ja laineid vaadata.» Revanši võtsid nad sealsamas rannal kõndimisega hilisõhtul.

Pulmakellad löövad arvatavasti suvel.

Õnneliku elu retsept

Kuigi tartlasest Indrek laulab hispaania tüdrukust ja tema taustalaulja Eesti Laulu võistlusel on pärit Muhust, on Triin läbi ja lõhki Tallinna tüdruk. Kumba linna noorpaar pesa punub, pole veel teada, sest aasta jagu ülikooliõpinguid on alles ees.

Kas aga Triinu kuidagi ka häirib tulevase abikaasa artistieluga kaasnev populaarsus kuulajate, eeskätt tütarlaste hulgas? Isegi Youtube’is on «Hispaania tüdrukut» kuulatud üle 700 000 korra, mis on ainsa spetsiaalselt Indrekule kirjutatud debüütlaulu kohta erakordne tulemus.

«Oleme omakeskis nalja teinud, et poes läks sellepärast kaua aega, et vorstileti ääres nõudsid kõik autogrammi,» muheleb Indrek. Mispeale Triin kostab, et küll ta mehele osutatava võimaliku tähelepanuga harjub, kui teise lauljakarjäär, millele pani aluse legendaarne Ursel Oja Ülenurme laulustuudios, tuule tiibadesse peaks saama.

Ja nii uskumatu kui see ka pole, on Triinul ja Indrekul retsept, kuidas elada pikka ja õnnelikku elu, varnast võtta.

«Tuleb teineteisega rääkida, nautida teineteist,» ütlevad nad ühest suust, justkui oleksidki terve elu koos olnud. Kummalisel kombel on mõlemad Kaksikud, kes teineteist suurepäraselt täiendavad.

«Elu ei tohi liiga keeruliseks elada,» tähendab Indrek, ning seda, et tegelikult ongi elu lihtne, on ka Triin Indrekult juba õppinud. Indrek omakorda on Triinult õppinud empaatilisust ning et sellest, mis hingel, tuleb kohe rääkida. See ongi ju kõige tähtsam.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles