2015. aasta pakkus naistele nii raskusi kui ka helgemaid hetki. Paljud naised astusid julgelt oma õiguste eest välja ja võitlesid selle nimel, et naised ning mehed oleksid võrdsemas seisus.
Naised, kes paistsid 2015. aastal tõeliselt silma
Huff Post tõi välja mõned naised, kes jäävad 2015. aastast eriti hästi meelde.
Jennifer Lawrence, näitleja
Jennifer Lawrence on korduvalt sõna võtnud soolise võrdõiguslikkuse teemal. Selle aasta alguses kirjutas ta avameelse kirja, milles tõstis esile Hollywoodi palgalõhe probleemi.
Amal Clooney, inimõiguste advokaat
Mõned teavad Amal Clooneyt kui näitleja George Clooney abikaasat, kuid tegelikult on ta palju enamat. Ta võiks aja maha võtta ja nautida A-kategooria staari abikaasaks olemist, kuid selle asemel on ta otsustanud oma karjääri jätkata: ta õpetab Columbia ülikoolis, tõmbab tähelepanu maailma kriisipiirkondadele ja kõige selle juures on ta alati ääretult elegantne ning stiilne. Tõeline eeskuju!
Tu Youyou, teadlane
Tu Youyou üheks peamiseks uurimisvaldkonnaks on malaaria ja selle eest tunnustati naist sel aastal ka Nobeli preemiaga. Enne preemia võitmist ütles ta: «Teadlaste kohustuseks on võidelda kõigi inimeste tervishoiu eest.»
Ruby Rose, modell ja näitleja
Ruby Rose on palju populaarsust kogunud seriaalis «Orange Is The New Black», kuid lisaks sellele on tegemist naisega, kelle jaoks ei oma seksuaalsus mingit tähtsust ja seda mõtet on ta üritanud ka laiemalt jagada. Rose tahtis ka MTV muusikaauhindade jagamisel sel teemal sõna võtta, kuid saate edastajad ei lasknud seda teha. Ruby Rose on LGBTQ kogukonnas väga oluline naine.
Adele, laulja
Adele väärib tunnustust selle eest, et ta tuletab meile (veel kord) meelde, et edu saavutamiseks ning muusika müümiseks ei pea olema sale ega välgutama oma rinda. Adele pole kunagi panustanud ka suurtele PR-kampaaniatele, vaid ta laseb muusikal enda eest rääkida. Kuigi ta on meeletult edukas, on ta endiselt suutnud jääda vaoshoituks ja pole lasknud populaarsusel end muuta.
Malala Yousafzai, Nobeli preemia võitja ja hariduse eest võitleja
Malala Yousafzai võitis eelmisel aastal Nobeli preemia ja on kõige noorem inimene, kes on sellise tunnustuse saanud. Ta võitleb selle eest, et noortel tüdrukutel oleks igas riigis võrdne võimalus haridust omandada ja samal ajal on ta ka ise alles õpilane (ta on kõigest 18-aastane). Selle aasta oktoobris tuli välja film «He Named Me Malala».
Serena Williams, tennisist
Serena Williamsit võib ilmselt nimetada võitmatuks tennisistiks. 2015. aasta oli tema karjääris väga edukas aasta ja ajakiri Sports Illustrated nimetas ta aasta sportlaseks. Lisaks edukale karjäärile väärib märkimist seegi, et Williams on ka kehakuvandi teemal sõna võtnud ning on paljudele noortele naistele eeskujuks.
Amy Schumer, koomik
Amy Schumer on väga julge naine - sel aastal paistis ta silma sellega, et ei pidanud paljuks palgatõusu küsida (erinevatel andmetel tõusis ta palk pärast filmi «Nagu hunnik õnnetust» märkimisväärselt) ja poseerida peaaegu alasti Pirelli ülipopulaarses kalendris.