Kui jah, siis tea, et sa pole sugugi üksi. Kahekümnendates eluaastates võib kohati olla tunne, et oled hulluks minemas, aga tegelikult on see, mida sa hetkel tunned, täiesti normaalne. Sa ei pruugi seda teada, aga täpselt sama tunnevad peaaegu kõik sinuealised noored, kirjutab Lifehack.
Veerandeakriis leiab tavaliselt aset kahekümnendate eluaastate algusest kuni lõpuni, kui lapsepõlv on läbi saanud ja ees ootab täiskasvanuelu. Kriis võib kõlada veidi dramaatiliselt, kuid see väljendab kõiki neid muutusi, millega pead sel perioodil silmitsi seisma.
Kuidas kindlaks teha, kas see hirmutava nimega periood kimbutab ka sind? Järgnevalt on välja toodud kümme märki, mis näitavad, et sul on parajasti veerandeakriis.
1. Tunned, et su töö on kui vangikong ja sa tahad sellest kiiremas korras põgeneda
Kõige kergem on veerandeakriisi ära tunda selle järgi, kui su praegune töö tekitab sinus ängistust ja tunde, et sa oled lõksus. See on väga positiivne, kuna see tähendab, et sind ootavad ees tähtsad karjääriotsused, mis on sind juba mõnda aega painanud. Hakkad mõistma, et elu tuleb nautida ja stabiilne töö ning palk võivad sind takistada tegemast midagi, mida sa tõeliselt armastad.
2. Kohvikujärjekorras seistes unistad sageli oma tulevasest elust
Uuringud on näidanud, et unistamine on omane loomingulise hingega inimestele. Kui sa hõljud pidevalt unistuste lainel, siis see tähendab, et sa teadlikult lood oma elu, mitte ei käitu vastavalt sellele, nagu teised eeldavad. Kahekümnendates eluaastates hakkame end omas nahas mugavamalt tundma ja valime teadlikult, kus suunas liikuda. Loomingulisus lööb õitsele ja mõistame, et suudame teha kõike, mida hing ihkab. Ära unista, tegutse!