Arusaadav, et näed selles ohtu. Väga lihtne on seepeale vihastada ja hakata oma partnerit süüdistama, sest sa ei saa aru, mis toimub. Paraku muudaks see olukorra ainult hullemaks.
Kliiniline psühholoog Barbara Markway kirjutab ajakirjas Psychology Today, et õnneks on võimalus oma kallima käitumise põhjustes ise selgusele jõuda. Inimest motiveerivad igal ajal peamiselt samad asjad: naudinguiha, hirmu ja valu vältimine, vajaduste rahuldamine, varasemate valusate kogemuste kompenseerimine jne. Su partneri käitumine ei pruugi olla ellujäämise koha pealt kõige arukam või tõhusam, kuid seda enam näitab ta käitumine, et ta on kõigest inimene.
Teisisõnu püüab su partner käesolevate vahenditega kõige paremini hakkama saada.
Kui su elukaaslane käitub viimasel ajal teisiti kui varem ja saa ei saa temast hästi aru, võiksid läbi teha ühe harjutuse, mis aitab sul teda mõista. Võid alljärgnevad küsimused välja printida ja vastata neile kirjalikult, aga või selle läbi teha ka oma peas.
Käitumine, mis mind häirib:
1. Kuidas aitab see käitumine mu partneril naudingut leida?
2. Kuidas aitab see käitumine tal valu vältida?
3. Milliseid vajadusi tahab ta rahuldada?
4. Kuidas ma saaksin aidata tal neid vajadusi katta?
5. Milline varasem kogemus võib teda seejuures mõjutada?
6. Kuidas ma saan vähendada tema käitumise mõju mulle endale?
Selleks, et sul oleks harjutust lihtsam mõista, vaata ka alljärgnevat näidet. Tanel ja Marleen olid 30ndate eluaastates. Nad pöördusid perenõustaja poole pärast Marleeni neljandat raseduse katkemist. Naine oli mures, sest pärast viimast katkemist oli mees kogu aeg tööl. Marleeni meelest näitas see, et mees ei hooli ei temast ega katkenud rasedusest. Nii vastas tema oma küsimustele.