Tomati teeb eriti väärtuslikuks selles sisalduv lükopeen, mis pakub kaitset vähki haigestumise vastu. Kusjuures lükopeen tuleb esile eelkõige tänu kuumusele, mistõttu tasub anda lastele küpsetatud tomateid. Lisaks on neid kasulik pakkuda koos mõne hea rasva, näiteks oliiviõliga, tänu millele imenduvad kasulikud ained paremini.
Jogurtis on häid baktereid, mis teevad seedimise korda ja hoiavad immuunsust tugevana. Maitsestamata Kreeka jogurtis on vähem rasva ja selles pole suhkrut. Sega magusaine ise jogurti sisse, selleks ei pea sugugi olema valge suhkur! Pärast lapse esimest eluaastat võiks eelistada hoopis mett või vahtrasiirupit.
Tavaline peakapsas on lastele enamasti tuttavam kui teised rohelised köögiviljad - neile meeldib selle mahe maitse ja krõmpsuv tekstuur. Peale kapsa võiksid lastele pakkuda ka brokolit, spinatit ja muid rohelisi lehtköögivilju, mille söömine soodustab seedimist ja aitab kehast mürke väljutada.
Lõhe on küll üsna kallis, aga väärt kala. Selles on südamele tervislikke oomega-3-rasvhappeid, mis toetavad aju arengut, võitlevad depressiooni ja põletikega. Kui laps ei taha kuidagi kala süüa, paku selle kõrvale midagi sellist, mis talle väga meeldib. Näiteks kasuta kala glasuurimiseks apelsinimahla või teriyaki-kastet. Kalast saab hästi teha ka pirukaid või isegi burgerit.
Kui tervislikule toitumisele mõelda, siis ei tule kakao küll esimese asjana pähe. Tegelikult on aga kakaopulbris rikkalikult flavonoide, mis parandavad vererõhku ning hoiavad südame ja suu tervist. Seejuures tasub aga kasutada vähemalt 70-protsendilist kakaopulbrit, mitte ülimagusat valmispulbrit. Peale kuuma joogi saab kakaod serveerida ka teisiti: näiteks võib seda puistata pannkookidele, vahvlitele või röstsaiale. Kui lapsele tume šokolaad ei meki, siis sulata see veevannis ja tehke maasika-fondüüd.
Mustades ubades on palju valke, kiudaineid ja kaltsiumi – kaht viimast sööb enamik lastest liiga vähe. Mida tumedamad oad, seda paremad need on. Lisaks aitab nende söömine vastu seista südamehaigustele ja kõrgele kolesteroolile, mis polegi vaid täiskasvanute terviseprobleem.
Lõpetuseks soovitus, mis teeb paljudele head meelt. Nimelt on uuringud näidanud, et kaneel on osav veresuhkru stabiliseerija. Puista kaneeli pudrule, pannkookidele, hommikusöögihelvestele või jogurtile. Kaneel sobib hästi ka plaksumaisi maitsestamiseks.