1. Mitte keegi ei tea täpselt, miks me unenägusid näeme
Uneekspert Charles Bae ütles, et teadlased teavad väga vähe selle kohta, miks inimesed unenägusid näevad. «Ma arvan, et unenäod aitavad inimestel töödelda erinevaid tunnetuslikke sisendeid, mis nendeni päeva jooksul jõuavad,» sõnas Bae. Mõned inimesed väidavad, et on unenägudes tõeliste avastusteni jõudnud, kirjutab Good Housekeeping.
2. Me näeme unenägusid kogu öö jooksul, mitte ainult REM-une faasis
Kuigi eelnevalt on arvatud, et inimesed näevad unenägusid vaid REM-une ajal, ei vasta see tegelikult tõele. Me näeme kogu öö vältel unenägusid, kuigi need pole loodud võrdselt ja me ei pruugi kõiki episoode hommikul mäletada. REM-une ajal nähtud unenäod võivad meile tunduda tõelisemad ja samas ebarealistlikumad. Psühhiaatriaprofessor Jerry Siegel ütles, et kui inimene näeb unes, et ta hüppab lennukist välja ning temast lendavad vihisedes mööda raketid, siis võib ta kindel olla, et tegemist on REM-une faasis nähtud unenäoga.
3. Unenägu jääb meelde siis, kui ärkad selle ajal üles
Uneekspertide sõnul määrab unenäo meeldejäämise see, kas inimene ärkab unenäo ajal üles või mitte. Kui sa ei ärka unenäo ajal üles, siis tõenäoliselt ei jää see unenägu sulle ka meelde.
4. Vürtsikas toit võib soodustada unenägude ja luupainajate mäletamist
Toidud võivad mõjutada seda, kas me ärkame unenäo ajal üles või mitte. Toit ei muuda unenäo tegevust, küll aga mõjutab toit seda, kas me mäletame hiljem antud unenägu või mitte.