Trenni minnes võib mõnikord midagi olulist maha jääda, kõigil juhtub. Teinekord hakkab aga silma neid, kel on kombeks teha midagi valesti, mistõttu nende trenn on higirohkem, vähem efektiivsem või veel hullem – võib põhjustada vigastusi.
Viis tähelepanekut, kuidas ei tohiks trenni minna
Fox Newsi ajakiri on välja toonud mõned nõuanded, milliseid riideid ei tasuks trenni selga panna, ja muudki.
Puuvill
Pingutustnõudvaks trenniks pole mõtet selga panna täispuuvillast riideid, ei särki ega sokke. Puuvill imab endasse higi, kuid ei kuiva väga kiiresti, mis tähendab, et suurema osa trennist peaksid rühkima märgades riietes. Higised riided mõjuvad nahale ärritavalt ja on eriti ebameeldivad pärast trenni, kui südamelöögisagedus hakkab stabiliseeruma. Märksa paremini sobivad trenniriiete materjaliks lükra ja polüester, mis võtavad nahalt higi, ent kuivavad kiiresti.
Tennised
Tennised on vabaajajalatsid, mis pole mõeldud treeningus kandmiseks. Lame tald ei paku jalale piisavalt toestust ja tennistega trenni tehes võivad jalad valutama hakata. Eriti kannatavad pahkluud, kui tegu on treeninguga, kus tuleb palju hüpata.
Tavaline rinnahoidja
Tavaline rinnahoidja trenni kuidagi ei sobi, selleks on vaja spetsiaalset spordirinnahoidjat. Spordirinnahoidjad on erineva tugevusega, pakkudes vajalikku toestust nii jooksjale kui joogaharrastajale. Tavaline rinnahoidja on liiga jäik, ebamugav ja hakkab trenni tehes nahka hõõruma.
Ehted
Ehteid ei ole sul jõusaalis vaja, need võivad muutuda väga ohtlikuks. Sõrmused, kõrvarõngad ja käevõrud võivad jääda kergesti masinate vahele või ka su trenniriiete külge. Lisaks võib trenni tegemine ehetele halvasti mõjuda. Kas sa tõesti tahad oma aksessuaare higis leotada?
Kehakreem
Kui paned selga napid trenniriided, võib sul tekkida tahtmine ka oma keha kreemitada, et see kaunim välja näeks. Ära tee seda. Kreemi ja higi segust saab libe ja kleepuv kiht, mis võib muutuda ohtlikuks, kui su käed sellega koos on ja tahad raskusi tõsta.