Sümmeetrilise asendi soodustamine
Beebi kõige esimene oskus on hoida oma pead kehatüvega ühel joonel. See tähendab seda, et teiseks elukuuks suudab beebi sulle pikemat aega otsa vaadata nii, et tema pea ei vaju küljele ära. Selle oskuse treenimiseks võta beebi pea oma käte vahele, too see kergelt ettepainutusse ning hoia keskjoonel – samal ajal jutusta või laula talle püüdes saada beebi pilku fikseerima. Kui beebi vaatab sulle otsa, siis võid hästi aeglaselt hakata oma pead ühelt küljelt teisele liigutama. Nii treenime ka jälgimist.
Alates teisest elunädalast võid hakata tegema harjutusi beebi kaela painutajalihaste tugevdamiseks. Selleks aseta oma käed ümber beebi rindkere. Sinu käed jäävad lapse õlavarre peale, pöidlad beebi rinnakule ja ülejäänud sõrmed esialgu abaluudele. Kui sul on kindel hoie beebi õlgadest, siis tee kerge ettepainutus selleks, et beebi aktiveeriks oma kaelalihased ning tõsta ta sujuvalt poolistuvasse asendisse ning alla minekul aseta nimetissõrmed beebi kuklale, nii ei vaju beebi pea liigselt taha suunas.
Seoses beebi kaela ja kehatüve sirutajalihaste treeninguga on väga oluline panna last iga ärkvelolekuaeg korraks kõhuli asendisse. Kõhuli asend on beebi jaoks üks tähtsamaid asendeid esimesel eluaastal. Tihti on pisikestele kõhuli asend vastumeelne, mis on ka loomulik, sest see asend on nende jaoks esialgu raske. Küll aga ei tohiks lapsevanemad lasta ennast heidutada väikesest jorinast ning loobuda beebi kõhuli asetamisest. Aegamööda muutub beebi kõhuli asendis kindlamaks, asend lapsele kergemaks ning lõpuks on ta meelsasti kõhuli. Kõhuli asend on väga hea ka gaasivalude leevendamiseks. Nabasonga esinemise korral on tähtis, et beebi oleks palju kõhuli asendis.
Esimesed paar elunädalat võid asetada beebit kõhuli oma rinnale või võimlemispallile. Siis, kui beebi naba on korras, võid beebi ka mujale kõhuli panna (mähkimislaud, voodi, põrand).
Selleks, et muuta pisikese jaoks kõhuli asend meeldivaks ja lihtsaks võite esimesed paar kuud kasutada kõhuli olemiseks rullikeeratud saunalina või tugevamat patja. Beebil on kergem kõhuli asendis pead tõsta siis, kui tema ülakeha on kõrgemal kui tema pepu. Aseta beebi ülakehaga rätikule või padjale. Kindlasti pane lapse käed kehatüve alla küünarvarstoetusesse, nii õpib laps juba varakult oma keharaskust kätele toetama ning käte abil ennast maast ülesse lükkama.