New York on kõhnade inimeste linn, tugevalt ülekaalulisi inimesi siin naljalt ei kohta. Karjääriredelil ülespoole rühkides peab säilitama kaubandusliku välimuse. Vahemaad on pikad, päeva jooksul on kõndimist palju, aga see ei tähenda veel, et sellest koormusest piisaks. Kõiki on vallanud seletamatu jooksupalavik. Ilma veepudeli ja käterätita ei kujutaks NYC-i sportijaid ettegi.
Central Parkis tohib sõltumata ilmast kuni pimeduse saabumiseni joosta, rullitada või hoopis rattaga sõita. Joostakse sildadel, jõe ääres, paigalkäigul valgusfoori taga ja niisama mööda tänavaid. Jalakäijana on targem sportijate rajale mitte ette sattuda. Ühel kohalikul eestlasel läks eelmisel kevadel väga halvasti. Hajameelselt kevadõhku nautides jäi ta ette rattatrajektoorile, sattus laupkokkupõrkesse jalgratturiga ja kaotas kaks esihammast.
Kuid muidu tundub, et väljaspool NYC-d ei ole paljude jaoks õues kõndimine ja jooksmine üldse treenimise variandid. Kõnniteid ju pole ja ausalt öeldes kohtab jala liikumas ainult värvilisi inimesi. Kepikõnni harrastajana on raske soovitud tempot säilitada, sest uudishimulikud ameeriklased peatavad su kinni ja tahavad teada, mis selle imeliku harrastuse mõte on ja kust kohast selline sportimisstiil pärineb.
Spordiklubis siledaks ja saledaks
Linnas, mis kunagi ei maga, saab spordiklubis trenažööril kõndida 24 h, taustal mängimas telesaade või meeleolu loomas kõrvaklappidest tulev muusika. Minu spordiklubi avab uksed kell viis hommikul.
Olen mõned korrad hommikuse lennu peale kiirustades sattunud vähe enne viit spordiklubi eest mööda minema. Uskumatu, aga ukse ees on olnud tropp inimesi ootamas sisselaskmist, et jõuaks enne tööpäeva algust ikka korraliku trenni ära teha, et siis kohe rongile tõtata ja tööga pihta hakata. Kella kuuest seitsmeni on iga argipäeva hommikul spinningutrenn ning sinna on kohad alati täielikult ette reserveeritud.