Iga suhe on tähendusrikas, samuti selles domineerivad emotsionaalsed mustrid. Usun, et ükski suhe ei ole meid tabanud juhuslikult, vaid on saadetud meile väljakutsena kui järjekordne elu õppetund. Mida sügavamaid emotsioone me suhtes läbi elame, seda suuremat õppetundi oleme omandamas.
Kas oled küsinud endalt, miks su emotsionaalne suhtemuster kipub ikka ja jälle korduma? Me lõpetame ühe suhte, jookseme sealt minema, ja mõne aja pärast leiame ennast uues suhtes, mis varem või hiljem annab jälle sarnase tulemuse.
Me läbime elu jooksul mitmeid lähisuhteid, kuid nende kõigi ühiseks nimetajaks oleme me ise koos oma emotsionaalse suhtemustriga. Me jätkame sarnaste emotsionaalsete mustritega suhete loomist, kuni oma õppetunnid ära õpime.
Tingimustega armastus – lahendamata teemad
Kahjuks on enamik armastusest, mida me elus kogeme, ikkagi varjutatud tingimustega. Olla armastatud täpselt sellisena, nagu sa oled, vabana teise poole ootustest ja tingimustest, on harukordne. Enamik inimesi omab mingit selget ideaalpilti, kuidas paarisuhe välja peab nägema. See pilt sisaldab hulga ootusi ja piiranguid, tõekspidamisi ja uskumusi.
Armastust kogeme, kui oleme olemas teatud moel, kui käitume teatud viisil, kui vastame partneri ootustele. Mida me aga ei teadvusta, on asjaolu, et need ideaalpilti kirjeldavad suhtetingimused võivad peegeldada hoopis meis sügavalt olevaid, lapsepõlves lahendamata teemasid.
Negatiivsed emotsioonid võtavad suhtes võimust, kui ideaalpilt hakkab mõranema, sest partnerid ei vasta teineteise ootustele. Tunded tulevad jõuliselt mängu, kui soovime muuta oma partneri käitumist meie ideaalpildile vastavaks.