Ilmselt tead, et parim infoallikas seksuaaltervisega seotud küsimuste puhul on su arst, aga mis iganes põhjusel – olgu selleks mugavus, privaatsus või ärevus – otsid internetist vastuseid intiimsetele ja olulistele küsimustele.
Oma keha pärast muretsemine on täiesti normaalne, kuid kui otsid vastuseid netiavartustest, suhtu tulemustesse ettevaatlikkusega – tervisega seonduvad kodulehed on tihti vigu täis, seal pole toodud täielikku informatsiooni ning nõuanded võivad olla aegununud, kirjutab Health.com.
Müüt: suguhaiguse võib saada prill-laualt
Seksuaalsel teel levivad haigused või nakkused ei suuda pikalt elada väljaspool keha – eriti külmal ja kõval pinnasel nagu prill-laud. Lisaks ei levi suguhaigused uriini kaudu, seega on tualeti istmelt nende saamine peaaegu võimatu.
Muretseda tuleks hoopis näiliselt turvalise nahalt-nahale või suult-suhu kontakti pärast. Näiteks suudlemine võib levitada herpest ning naha hõõrumine teise inimese naha vastu võib levitada herpest, sügelisi ja kubemetäisid.
Müüt: esimese seksuaalvahekorra ajal ei ole võimalik rasestuda
Võib tunduda, et esimest korda vahekorda astudes on rasestumise võimalus väiksem, kuid tegelikult on tõenäosus sama suur kui ükskõik mitmenda vahekorra ajal. On isegi tõestatud, et 20 protsenti naistest jäävad rasedaks esimese kuu jooksul pärast seksuaalselt aktiivseks muutumist.
Müüt: kuupuhastuse ajal ei saa rasedaks jääda
See on vähetõenäoline, kuid ometi võimalik – eriti kui partner ei kasuta kondoomi või sul pole muid rasestumisvastaseid vahendeid. Oletame, et sul on lühike menstruaaltsükkel (näiteks 21 päeva) ja päevad kestavad nädal aega. Kui oled vahekorras tsükli lõpu poole, võid rasestuda, sest sperma on sinu kehas aktiivne veel 72 tundi.