Ta lisas, et sellised meetodid sobivad inimestele, kes ei taha ehk antud ajahetkel rasedaks jääda, kuid juhul kui jäävad, on ikkagi valmis last sünnitama. «Aga kui inimene teab, et tema antud hetkel mingil juhul ei saa endale sünnitamist lubada, siis peaks mõtlema sellele, et vahend oleks kõige tõhusam.»
Naistearsti arvates peaks täiskasvanud ja küpsed inimesed enne vahekorda astumist sellised asjad ikka läbi arutama. «Et okei, me nüüd seksime, aga mis me siis saada tahame - kui me oleme kokku leppinud, et me praegu titte ei hakka meisterdama, siis võtame midagi koos ette.»
Haldre tunnistas, et kui ta vahel soovimatult rasestunud patsiendi käest küsib, mida ta siis mõtles, kui rasedusest hoidumiseks mitte midagi ei kasutanud või ebausaldusväärsele meetodile lootma jäi, tuleb vastuseks sageli: «Noh, ei tea - et ehk ei juhtu…».
Samas tõdes naistearst, et noore põlvkonna seas on olukord parem ja muutub järjest paremaks. Ta tõi lisaks välja, et viimasel ajal on uuringud näidanud, et tervelt 70-80 protsenti noortest, kes alustavad seksuaalelu, kasutavad esimeses vahekorras kondoomi - ja see on väga kõrge ja positiivne näitaja.
Kuid praeguste 35-40-aastaste naiste seksuaalharidus on Haldre sõnul selgelt hoopis teine kui praegustel noortel.
Sünnituse järel tuleb olla ettevaatlik
Statistikaameti andmed näitavad muu hulgas, et kõige rohkem oli mullu raseduse katkestanute seas naisi, kellel on juba üks laps. Haldre hinnangul võib põhjus peituda nii selles, et tegemist on viljakate naistega, kui ka selles, et sageli jäädakse rasedaks varsti pärast sünnitust, kui tegelikult veel ei soovita teist last.