Kas inimsuhted on siis nii keeruline valdkond nagu nanotehnoloogia või valitseb meie suhetes globaalne ükskõiksus ja egoism? Tegelikult ei ole ühes normaalses sõbralikus inimsuhtes mitte midagi keerulist, kui baasasjad on paigas ja kaks inimest omavahel suhelda tahavad.
Me kõik vaatame ju ilmateadet, jälgime autos spidomeetrinäitu, ettevõttes majandusnäitajaid, arsti juures mõõdame vererõhku. Aga millised on meie suhte tervise näitajad?
Milline on meie suhte tervis?
Et suhtes toimuvast aru saada, peaksid koos elavad inimesed oma suud ja kõrvad lahti tegema, omavahel rääkima ja julgema küsida üksteiselt oma suhtesse puutuvaid küsimusi. Ja julgema kuulda ka vastuseid...
Nendele küsimustele juletakse tavaliselt mõelda kuskil teraapiakabinetis, kuid oma kaaslasele neid esitada – ei, ei mingi hinna eest! Kuigi just oma elukaaslase või abikaasa juurde peab nende küsimustega minema esmajärjekorras!
Komistuskivi on hirm, mis tekib, kui peab küsima oma partnerilt tagasisidet iseendale. See läbikukkumishirm hoiabki elementaarset suhtlemist tagasi. Issand, aga järsku ta polegi minuga rahul? Ma parem ei küsi ja elan teadmatuses, sest see on turvalisem. Järsku ta polegi rahul ja minu niigi mikroskoopiline enesehinnang langeb täiesti nulli?
Paljude arvates on ohtlik omavahel rääkida ka sellepärast, et partner võib küsimuste peale ärrituda või solvuda. Tahaks rääkida midagi, mis on sulle tähtis, kuid lõpuks mõtled: ah, mis ma ikka räägin, pärast probleeme rohkem, kui asi väärt...