Teiseks oluliseks teguriks on asjaolu, et sisuliselt on meie ümber enamikus riikides seksiost erinevatel tasemetel keelatud, millega ka vähendatakse nõudlust nende riikide kriminaalsel turul.
«See, et küsimus ei puuduta eestlasi ja on levinud probleem mitte-eestlaste hulgas, on samuti vägagi vale müüt, mis rahva hulgas levib,» märkis ta. Aga see on teadmiseks neile, kes näevad probleeme ainult siis, kui need puudutavad eestlasi, täpsustas ta. «Kuid kõik inimesed on Eestile väärtuslikud,» rõhutas ta.
Anvelt tõdes, et kui Eesti jääks seksiostjate «õnnesaareks», siis see kindlasti suurendaks selle valdkonna alast turismi Eestisse. «Ma arvan, et sellist kuulsust me kindlasti ei vääri. Arvestades meie ühiskonna ja rahva jätkusuutlikkust, on see valdkond Eesti jaoks olulise tähtsusega,» lisas ta.
Suurem osa tegevusest, mis on suunatud prostituutide sotsialiseerimisele ühiskonda, on Eestis sisuliselt projektipõhine ja sellega tegelevad mittetulundusühendused. Anvelt leiab, et see n-ö pehmem pool vajab kindlasti suuremat tuge, tunduvalt enam, kui seda tänapäeval võimaldatakse.
«Tuleb arvestada, et prostitutsiooniga käsikäes käivad sellised pahed nagu narkootikumid, perevägivald, rahapesu, HIV, mis iganes - ta on teiste kriminaalsete valdkondade nii põhjus kui tagajärg,» kinnitas Anvelt.
Anvelti sõnul toetab Sotsiaaldemokraatlik Erakond ka sotsiaalministeeriumi seisukohta, mille kohaselt tuleks keelata seksiost üleüldse, kuid ta avaldas lootust, et see ei jää populistlikuks sõnakõlksuks. «Sinna tuleb jõuda loogilist ja tarka teed minnes,» lisas ta.