Peplumtopid olid viimati populaarsed 2010. aastate alguses ja neid peeti tihti õhtuürituste riietuse lahutamatuks osaks. Neid kombineeriti kitsaste chino-pükste, bleiseri ja kõrgete kontsakingadega.
Tegumood, mida iseloomustab vöökohalt laienev kroogitud kangas, näib tegevat tagasitulekut poeriiulitele.
See on aga suur üllatus ja kohati ka pettumus millenniumlastele, kes on šokeeritud, et see riideese on juba täieliku moetsükli läbi teinud.
Dublinis poodlemas käinud Emma Fogarty leidis ühest kauplusest kaks peplumlõikega pluusi ning tegi selle kohta kohe ka ühismeediasse postituse, vahendab Daily Mail.
Üllatunud Emma kirjutas: «Sa tahad mulle öelda, et ma olen elanud nii kaua, et näha peplumtopi tagasitulekut? Ei!»
See video on TikTokis kogunud peaaegu miljon vaatamist, kuna paljud teisedki šokeeritud milleniumi põlvkonna esindajad jagasid oma mõtteid selle stiili tagasituleku kohta.
Üks kirjutas: «Ma pole kindel, mida sellest arvata. Kunagi kandsin neid usinalt.» Teine lisas: «Ma vihkasin seda stiili juba esimesel korral ja vahel oli võimatu leida toppi või kleiti, mis sellise lõikega ei oleks.»
Kolmas kommenteeris: «Issand, ei! Ma olen nüüd 30, aga kunagi olin neist toppidest täiesti vaimustuses.»
Neljas märkis lihtsalt: «Palun, ei!»
Peplum-stiil hakkas end taas vaikselt näitama juba ka mõningates 2023. aasta moetrendides.
Näiteks printsess Catherine, keda paljud peavad stiiliikooniks, kandis Rahvaste Ühenduse päeva tseremoonial Erdemi lillemustrilist kostüümi.
Kuid peplum-stiil ulatub tagasi aastasse 500 eKr. Termin «peplum» tuleneb sõnast «peplos», mis tähendas kreeklaste seas tuunikat, mis seoti vöökohalt kinni.
14. sajandil peeti kroogitud riideid kuninglike ja jõukate perede seas rikkuse märgiks.
1940ndatel aastatel tõi Christian Dior oma disainidesse kaunid peplum-liivakella siluetid.
40 aastat hiljem, 80ndatel, tuli stiil taas moodi ja printsess Diana armastas seda väga.