Kingitustest tähtsam on koos veedetud aeg
Kuigi mõlemal noorel kulus kingituste tegemiseks raha, on nad leidnud viise ka jõulude tähistamise pealt kokku hoida. Deisi näiteks naudib kohvikutes ja restoranides kohtumise asemel sõpradega ühist aega looduses jalutades või kodus jõulufilme vaadates. Alveri pere on teinud kokkuleppe, et suuri kingitusi omavahel ei tehta ning selle asemel panustatakse ühiselt headesse maitsetesse jõululaual. Ta lisas, et kulude kokku hoidmiseks otsustasid nad partneriga, et sel aastal teevad nad teineteisele kingitused ise käsitsi. «Pean tunnistama, et see lisab jõuluaega mõnusat elevust ja rõõm kingitusest on veelgi suurem,» tõdes noormees.
SEB eraklientide segmendi projektijuht Victoria Tkatš tõi välja, et Deisi ja Alveri lood on suurepärased näited sellest, kuidas planeerimine ja teadlik rahakasutus aitavad vältida liigseid kulutusi ka pühade ajal. «Varakult raha kogumise alustamine ja soodustuste maksimaalne ärakasutamine aitavad kulutusi hajutada ning võimaldavad raha mõistlikumalt planeerida. Pühade-eelarve koostamine ja sellele kindlaks jäämine aitavad säilitada rahalist tasakaalu ning aitavad luua erilise jõuluaja, kus on rohkem ruumi rõõmule kui finantsilisele stressile ja muremõtetele. Seejuures tasub meeles pidada, et pühade tõeline tähendus ei seisne kulukates kingitustes, vaid üheskoos veedetud ajas,» sõnas Tkatš.
5 finantssoovitust pühadeajaks:
1. Alusta planeerimisega varakult – koostatud kinginimekirjad ja eeltöö aitavad leida parimad pakkumised.
2. Kasuta sooduspakkumisi targalt – sooduskampaaniad võivad olla suurepärased võimalused, kuid pea kinni ostunimekirjast, et vältida impulssoste.
3. Tee pere- või sõpruskonnas kingitused ise või katke kingituste asemel ühine jõululaud.
4. Leia sõpradega kohtumiseks tasuta tegevusi – jalutuskäigud looduses, kodune filmiõhtu või ühine jõulukaunistuste meisterdamine on soodsad ja meeleolukad alternatiivid.
5. Pea meeles, et jõulud on koosolemise püha – parim kingitus on alati üheskoos veedetud aeg!