Päevatoimetaja:
Heidi Ruul
Saada vihje

ÜLLATAV Kui vahekord on kestnud nii kaua, siis kondoomi kaitsevõime väheneb

Copy
Artikli foto
Foto: Shutterstock

Kondoom on üks parimaid viise, kuidas muretult intiimsusi nautida, sest kaitseb nii soovimatu raseduse kui ka suguhaiguste eest. Ehkki tubli abimees, on paraku kondoomilgi omad piirangud.

Kui teil on käsil pikem ja intensiivsem vahekord, tasub arvestada, et kondoom ei pea igavesti vastu. Dr Bhavini Shah ütles, et kui seks kestab üle poole tunni ja lõppu veel ei paista, on aeg kondoom välja vahetada. Pikaajaline hõõrdumine teeb kondoomi nõrgemaks, nii et see võib rebeneda. «Kui olete keset pikemat rallit, tehke julgestuseks boksipeatus ja vahetage kondoom.»

Samuti tuleks meeles pidada, et sama kondoomi ei saa kasutada teise vahekorra ajal, isegi kui esimene kestis vähem kui pool tundi. «Ärge kunagi kasutage sama kondoomi kaks korda. See suurendab purunemise ja lekke riski,» hoiatas dr Shah.

Kui see paneb sind muretsema ja kaaluma kahe kondoomi korraga kasutamist, on oluline teada, et see ei paku lisakaitset. «Ärge kasutage kaht kondoomi korraga,» ütles dr Shah. «Need hõõruvad üksteise vastu ja võivad puruneda. Sama kehtib ka meeste ja naiste kondoomide samal ajal kasutamisel.»

Mida veel silmas pidada? Kui rebid kondoomipaki liiga innukalt lahti, võid seda kahjustada. «Avage pakk ettevaatlikult. Kiire rebimine või hammastega avamine rikub kergesti kondoomi. Sama kehtib pikkade küünte kohta,» rääkis dr Shah väljaandele Metro.

Kondoomidel on ka aegumiskuupäev, mida tasub alati kontrollida. Vananenud kondoomid võivad kergemini puruneda. Ja kui lähed reisile, valmistu ette ja võta kondoome kodust kaasa – nii oled alati valmis muretuks ja turvaliseks naudinguks.

Tagasi üles