Päevatoimetaja:
Heidi Ruul

Kui normaalne on piiluda oma kallima eksi tegemisi?

Copy
Foto: Shutterstock

On täiesti loomulik tunda uudishimu ja pisut uurida, kellega su kallim varem koos oli – selle pärast ei pea piinlikkust tundma. Suhteekspert Aliyah Moore kinnitab, et on täiesti normaalne mõelda oma partneri varasemate suhete peale, sest need kogemused on mänginud rolli selles, milline inimene on ta praegu. Kust aga jookseb piir?

Kui otsid vastuseid, soovitab Moore esmalt arutada teemat otse oma partneriga, selle asemel et uurida sotsiaalmeediat. «Varasemate suhete kohta lugupidavalt küsimine võib olla võimalus oma partnerit paremini mõista, saada aimu tema varasematest suhtemustritest ning mis on nende suhetes varem toiminud ja mis mitte,» selgitas ta.

Kui küsimine ei tundu mugav, pole ka kerge salajane uudishimu siin-seal suur asi – eriti kui see toimub puhtalt uudishimust. Kui aga lood ebakindlusest varikontosid, et oma partneri eksi jälgida, võib see muutuda probleemiks.

«Inimesed soovivad võrrelda ennast oma partneri eksi välimuse, saavutuste või iseloomuomadustega,» ütleb Moore. «See võrdlus võib pakkuda ajutist kindlustunnet, kuid toob sageli esile ka ebakindlust.»

Kuigi see on tavapärane, ei ole see tingimata tervislik. Kui otsite kinnitust oma väärtusele või suhtele, ei leia sa seda partneri eksi jälgides. Tõeline kindlustunne saab tulla vaid sinust endast ja su praegusest suhtest.

Kui leiad end muretsemas, soovitab Moore pidada partneriga maha avatud ja aus vestlus. Arutage oma muresid ja tehke koostööd, et luua usaldusel ja turvalisusel põhinev suhe. «Uudishimu partneri mineviku vastu on loomulik, kuid oluline on keskenduda praegusele suhtele ja mitte lasta mineviku varjudel rikkuda praegust õnne,» rõhutab Moore väljaandes PopSugar.

Kui mõtled pidevalt partneri eksile või kipud nende sotsiaalmeediat korduvalt vaatama, võib olla aeg konsulteerida vaimse tervise spetsialistiga.

Tagasi üles