Päevatoimetaja:
Heidi Ruul

KAVAL NIPP Kuidas kohvitassi abil otsustada, kas palgata inimene tööle või ei

Copy
Foto: Shutterstock

Tööintervjuud on juba iseenesest stressirohked. Kandidaadid muretsevad hea mulje jätmise, vajalikele küsimustele vastamise ning ka selle pärast, milliseid küsimusi ise esitada. Ettevõtte juht selgitab, miks ta kasutab tööintervjuudel kohvitassi testi ja miks ta ei palka kedagi, kes selles läbi kukub.

Mõned ettevõtted kasutavad lisaks tööintervjuule peidetud taktikaid, et näha, kuidas kandidaadid reageerivad. Endine tarkvarafirma Xero juht Trent Innes kasutab intervjuudel kohvitassitesti, et hinnata kandidaatide suhtumist.

Innes selgitas oma meetodit: «Viin kandidaadi alati jalutuskäigule meie kööki ja millegipärast saavad nad sealt alati joogi kaasa.» Intervjueeritav saab tassi, mille ta võtab vestlusele kaasa.

«Intervjuu lõpus jälgin alati, kas kandidaat viib oma tühja tassi tagasi kööki,» kirjeldas Innes. «Kui ta seda ei tee, siis ta meie ettevõttesse ei sobi.»

Tema sõnul on testi eesmärk mõista, kas kandidaadil on õige suhtumine. «Oskusi ja kogemusi saab alati arendada, kuid suhtumine on see, mis loeb,» sõnas Innes, viidates põhimõttele «pese ise oma kohvitass».

Innes selgitas, et kohvitassi tagasi viimine peegeldab tähelepanelikkust ja valmisolekut panustada väikestesse, kuid olulistesse asjadesse. Tema sõnul aitab see aru saada, kas kandidaat sobib ettevõtte kultuuri, kus puhtus ja korra hoidmine on oluline osa meeskonnavaimust. «Kui astud Xero kontorisse, märkad kohe, et köögid on alati puhtad ja korras – see on märk kultuurist, kus igaüks panustab,» lisas Innes, vahendab UniLad.

Tagasi üles