Kuuma ilmaga plastpudelist joomisega kaasneb ohtlik risk

Naine
Copy
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

Koju ununenud joogipudelit võib asendada ka kiirelt poest ostetud plastikpudel, kuid palavatel suvepäevadel peab nendega eriti ettevaatlik olema. 

Kuumadel suvepäevadel on eriti oluline, et keha oleks piisavalt vedelikuga varustatud. Tavapärane on, et paljud meist kannavad kaasas korduvkasutatavaid joogipudeleid, kuid tuleb ka ette kordi, kus enda pudel koju ununeb ja asenduseks ostetakse plastikpudelis joogivesi. 

Plastikust pudelite puhul peab aga ettevaatlik olema. Toiduohutusekspert Sarah Lawsoni sõnul ei tohiks juua plastikpudelis olevat vett, mis on kaua aega soojas autos või päikese käes seisnud. Kuumus võib põhjustada reaktsiooni, mille korral kahjulikud kemikaalid hakkavad plastikust vette imbuma. Üks levinumatest kemikaalidest, mida leidub paljudes toiduainete pakendites ja plastpudelites, on bisfenool A (BPA). Selle kasutamine muudab plastiku painduvamaks ja tagab läbipaistva välimuse.

Kui juua vett, siis peab alati jälgima, et joogipudel oleks piisavalt jahe. Sooja vette imbunud kemikaalid võivad põhjustada mitmeid erinevaid terviseprobleeme, näiteks pea- ja kõhuvalu või peapööritust. Mõnedel juhtudel võib kemikaalide tarbimine mõjuda ka hormoonidele, vahendab The Oldham Times. 

Mida pidada meeles vee joomisel plastikpudelist?

Hoia pudel jahedana: Ära jäta pudelit otsese päikesevalguse kätte, vaid hoia seda jahedas kohas.

Kontrolli temperatuuri: Enne vee joomist tunneta, kas see on piisavalt jahe. Kui pudel on juba tuntavalt soe, oleks parem asendada see uue ja jahedamaga.

Kasuta jahutit: Vajadusel kasuta kaasaskantavaid jahutuskotte või muid joogi- ja toidu jaoks ettenähtud jahutavaid seadeldisi. 

Tagasi üles