Jookse ajast kiiremini: need kehaosad vananevad hoolitsuseta kõige kiiremini

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Copy
Kaunis hoolitsetud naine.
Kaunis hoolitsetud naine. Foto: Shutterstock

Meie keha vananeb ebaühtlaselt; mõned kehaosad näitavad vanust reetlikult varem kui teised. Millele tuleks tähelepanu pöörata, et selles võidujooksus vanusenumbrist eespool püsida? 

Käed

Käte nahk on õrn ja kasutame käsi väga sageli. Need puutuvad kokku pesuvahenditega, saavad põletusi ja lõikehaavu, peavad toime tulema temperatuuri kõikumiste ja muudatustega ning on sageli päikese eest kaitsmata. 

Kui käte nahale tähelepanu ei pööra, hakkab see 35. eluaasta paiku kiiresti vananema. Seega ära unusta käte eest ekstra hoolitsemast: niisuta, toida, kanna kindaid ja tee kätele mõeldud spetsiaalmaske. 

Pepu

Me ei demonstreeri oma tagumikku avalikult kuigi sageli, kuid selle eest on vaja hoolitseda sama aktiivselt kui käte ja kaela eest. Kuna rasv kogneub tuharatesse väga kiiresti, on igasugusel kaalukõikumisel sellele piirkonnale silmatorkav mõju. Ilma massaažide ja kehalise tegevuseta ei ole võimalik tuharanahka heas toonuses hoida. Nahahooldustooteid valides on hea valida kreemid, mis sisaldavad kofeiini või viinamarjaseemne õli. 

Kael ja dekoltee

Kaela peitmine on väga keeruline, kuid kaela ja dekoltee õrna naha eest hoolitsemine jääb sageli unarusse. Kael vananeb peaaegu veel kiiremini kui käed, kuna seal on nahk väga õhuke ja rasvakiht kaob vanusega. Käsitle seda piirkonda samamoodi nagu oma nägu.

Tagasi üles