ETTEVAATUST See toode teeb tagumikust bakterite kasvulava

Naine
Copy
Foto: Shutterstock

Meile kõigil on öeldud, et tagumikku peaks pühkima eest tahapoole ja jalad võiksid olla kakades pingikesel. Oleme neid nõuandeid kuulnud mõjuval põhjusel – need toimivad. Teisalt on vähem juttu sellest, mida tualetis mitte teha. On üks toode, mida arstid pigem ei soovita: niisked salvrätikud.

Iga arst ei ole nende kasutamise vastu, kuid niisketel salvrätikutel on mõningaid puudusi, mida sa võiksid teada.

Esiteks võivad need tagumikku ärritada. «Niiskete salvrätikute kasutamine on perianaalse dermatiidi (lööve pepuaugu ümber) tavaline põhjus,» ütles kolorektaalkirurg Alex Elias. Asi pole üksnes teatud koostis- ja säilitusainetes, vaid ka heade bakterite hävinemises ja niiskuses, mida salvrätid endast maha jätavad. Niisked salvrätikud võivad olla ka tehtud materjalidest, mis süvendavad ärritust neil, kellel on tundlik nahk, hemorroidid või pärakulõhed.

Niisked salvrätikud sisaldavad üldiselt alkoholi või lõhnaaineid, mis võivad pärakupiirkonda ärritada, ütles gastroenteroloog Ari Lamet. Lisaks ei pruugi salvrättidest jääv niiskus enne tualetist lahkumist ära kuivada, nii et sellest saab bakterite ja seente kasvulava.

Gastroenteroloogi Carlton Thomas soovitab hoida silm peal sellistel koostisainetel nagu parabeenid, ftalaadid, fenoksüetanool ja kokamidopropüülbetain. Kui soovid kasutada tualetis niiskeid salvrätte, otsi alkoholi- ja lõhnaainetevaba.

«Need on keskkonnale kohutavad, sest ummistavad kanalisatsioonisüsteeme ja lagunevad igavesti,» nimetas Thomas Huffington Postile veel ühe põhjuse, miks võiks sellest tootest loobuda.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles