Tallinn Fashion Week annab täna Kalev Spas veest inspireeritud avalöögi

Ele Kalda
, reporter-toimetaja
Copy
Vasakul Aldo Järvsoo «Hoovus», paremal Anastassija Balaki «OCEAN».
Vasakul Aldo Järvsoo «Hoovus», paremal Anastassija Balaki «OCEAN». Foto: Tanel Veenre, Maksim Shmeljov

18.–19. aprillini kestev kevadine Tallinn Fashion Week saab täna alguse. Piletid moenädalale on küll läbi müüdud, aga piiratud arv pileteid on Kalev Spas ka kohapeal müügil.

Moenädal toob kahe päeva jooksul lavale värsked kevadised moesuunad ning ajatud disainrõivad tunnustatud moeloojatelt ja armastatud kodumaistelt brändidelt. Kalev Spas toimuv moenädal üllatab sel korral veele püstitatud moelavaga, mis on juba mitmele disainerile andnud veest ja ookeanist inspireeritud tõuke loomingule.

Kevadine Tallinn Fashion Week saab ilusa alguse Embassy of Fashioni moevaatemänguga. Riina Põldroos on sel kevadel sukeldunud rõõmsatesse värvidesse ja pehmetesse vormidesse. Kollektsioon «HOLA» pühitseb päikesepaistet, troopikat, mangokokteile ja mandoliinide mängu. Kleitidel on õide puhkenud kangast õmmeldud suured värvilised lilled ja vormi annavad lopsakad volangid. Erilised käsitööna narmastest põimitud kleidid on loodud, et soojas suveöös tantsida. Troopilist kuuma seksikust jahutavad cool’id pükskostüümid, mis seekord pehmema joonega ja avaramad. Rõivad on mõeldud kõigile naistele, et tähistada suve, sõpru, saavutusi, pidustusi ja erilisi hetki ka igapäevas.

Riina Põldroos toob lisaks troopikale lavale pükskostüümid, mis on seekord pehmema joonega ja avaramad.
Riina Põldroos toob lisaks troopikale lavale pükskostüümid, mis on seekord pehmema joonega ja avaramad. Foto: Tallinn Fashion Week

Eelmisel aastal Kuldnõelale nomineeritud disaineri Ketlin Bachmanni värskeim kollektsioon ühendab omavahel puhtad värvid ja lihtsad siluetid, mängulised drapeeringud ja disainerile omased kaunistusvõtted. Kasutusel on rohkelt viimaste hooaegade teemade edasiarendusi, nagu metallikust ornamendid, kuumpresstöötlusega detailid ning plisseerimistehnikad.

Ketlin Bachmann ühendab puhtad värvid ja lihtsad siluetid.
Ketlin Bachmann ühendab puhtad värvid ja lihtsad siluetid. Foto: Tallinn Fashion Week

Vormiotsingutes uitav kevadsuvine kollektsioon katsetab lõikeid, segab värve lahjemaks ja igatseb lihtsuse poole, samal ajal hõlmates vältimatu koguse tumedat draamat ja nostalgilist dekadentsi, et disaineri käekirja eksimatult edasi anda.

Aldo Järvsoo kevadkollektsiooni «Hoovus» valmistamiseks läks suures osas kasutusse Embassy of Fashioni moestuudio eelmistest kollektsioonidest ja eratellimustest kangajääke – sustainable slow fashion on Eesti moedisaini märksõnadeks juba aastaid.

Aldo Järvsoo pastelne tüllivahune maailm.
Aldo Järvsoo pastelne tüllivahune maailm. Foto: Tanel Veenre

Aldo Järvsoo kollektsiooni pastelne tüllivahune maailm on inspireeritud veealusest imemaailmast, kus hõljuvad müstilised olendid ja veetaimed. Unenäolisele veemaailmale vastandub meremeeste riietusest inspireeritud konkreetne madrusetriibustik.

Tallinn Fashion Week x Postimees Naine

Kõige kiirema, põnevama ja sisukama kajastuse kõigest Tallinn Fashion Weekil toimuvast leiad nüüd Postimees Naisest:

  • parimad riietujad,
  • vaade otse esireast,
  • moeetenduste suured moegaleriid,
  • intervjuud,
  • videod,
  • sündmused,
  • kõik ühest kohast!

Eesti stiilsete ja säravate inimeste kohtumismispaik on Postimees Naine

Tallinn Fashion Week.
Tallinn Fashion Week. Foto: TFW

Mammu Couture tähistab moenädalal kümnendat aastapäeva erilise moeetendusega, mis tähistab naiselikku, ajatut elegantsi, brändile omase kvaliteetse viimistluse ja käsitöötikanditega. «Kollektsiooni kirjeldab stiil, mida ei dikteeri trendid, vaid mis on igavesti moes ja kantav. See on mõeldud enesekindlatele, edukatele ja küpsetele naistele, kes ei tee elus kvaliteedi osas allahindlust,» kirjeldab brändi looja Maria Tammeorg kirglikku ja reisihimulist naist, kes tema loomingut kanda armastab. Kollektsioon peegeldab disaineri enda tahke: magusat, armsat, julget, stiilset ja moodsat. Lisaks modellidele astuvad Kalev Spa vee peale ehitatud lavale naised tema klientuurist, kandes mõnd varem soetatud brändi peene käsitöötikandiga ajatut kleiti.

Mammu Couture'i looming on mõeldud kirglikule reisihimulisele naisele.
Mammu Couture'i looming on mõeldud kirglikule reisihimulisele naisele. Foto: Tallinn Fashion Week

Rätsep ja moelooja Anastassija Balak esitleb uut ujumisriiete kollektsiooni, mis on inspireeritud ookeanist ja veealusest maailmast. Kollektsiooni «OCEAN» naelaks on disaineri enda loodud originaaltrükised. Moelaval saab näha palju rannamantleid, pareosid, kleite ja kostüüme. Lisaks on kollektsioonis uuenduslikust võrkkangast valmistatud ujumisriided SMART. «Sellisest poolläbipaistvast kangast ujumistrikooga saab päevitada ilma päikesepõletust saamata,» selgitab Anastassija Balak nutikate rannarõivaste tausta.

Anastassija Balak innustus veealusest maailmast.
Anastassija Balak innustus veealusest maailmast. Foto: Maksim Shmeljov

Kollektsioonis on ohtralt erksaid värve nagu kuninglik sinine, korall ning erinevad toonid rohelisi ja punaseid. Ujumisriideid leiab igale maitsele, olgu nad erksate trükistega või silmi rahustavad, aga ka ülikinniseid ja avatud lõigetega. Rõivaid täiendavad aksessuaarid meritähtede, karpide ja korallide näol.

Moenädala esimesele päevale annab suvise meeleoluga finaali Kriss Soonik. Esitlusele tulevad nii tänavune kevadsuvine kollektsioon kui ka eksklusiivsed disainid, mis toodetud ainult Jaapani turule.

Kriss Soonik soovib luua oma kollektsiooniga mõnusat muretut õhkkonda.
Kriss Soonik soovib luua oma kollektsiooniga mõnusat muretut õhkkonda. Foto: Johanna Eenma

Kriss Soonik «SS24» kollektsioon on inspireeritud mõnusast Austraalia õhkkonnast ning surfarite elustiilist. Surfilaua asemel on ehk kodus mõnuledes hoopis käes raamat – justkui surfaks diivanil. Sellest sündiski kollektsioonile nimi «Couch Surfing». Värske kevadsuvine kollektsioon toob Austraalia muretu olemise siia, et jaguks ikka rohkem päikest, liiva, lainetes mängimist kui ka diivanil mõnulemist. Millest iganes kõige rohkem puudu, uues kollektsioonis on see olemas. Olgu selleks rõivad pruunist plisseerkangast, mis kumavad valguses kui kuldne kevadine päike, kirkad rohelised või beežid mänguliste mummudega – uuest kollektsioonist kihab välja seiklushimu ning pingevabadust. Kindlasti ei saa unustada uhiuusi ujumisriideid, mis disainitud nendeks toredateks surfipäevadeks.

Vaata Tallinn Fashion Weeki bukletti siit.

Tallinn Fashion Week 2024 kevad.
Tallinn Fashion Week 2024 kevad. Foto: TFW
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles