PILDID ⟩ Maailma pikim mees kohtus kõige pisema naisega – naine on nii lühike, et mahub peaaegu mehe kinga sisse

Christin Krass
, ajakirjanik
Copy
Maailma pikima mehe Sultan Koseni ja maailma lühima naise Jyoti Amge´i esmakohtumine 2018. aastal Egiptuses.
Maailma pikima mehe Sultan Koseni ja maailma lühima naise Jyoti Amge´i esmakohtumine 2018. aastal Egiptuses. Foto: STRINGER / AFP / Scanpix

Esmaspäeval jäädvustati Californias erakordne hetk, kui kohtusid maailma kõige pikem mees Sultan Kosen (41) ja kõige lühem naine Jyoti Amge (30). 

Fotod maailma pikimast mehest ja lühimast naisest näitavad tõesti hästi nende pikkuste hämmastavat kontrasti.

Türgist pärit 2,51 meetri pikkune Kosen on üks kümnest kinnitatud juhtumist ajaloos, kus keegi on kasvanud 8 jala (2,44 m) pikkuseks või pikemaks. Indiast pärit naisel on pikkust veidi vähem kui alla meetri – 63 sentimeetrit.

Ühel pildil on näha, kuidas Amge on õige pisut pikem mehe kingast. Teisel pildil on näha, kuidas ta ulatub vaevu mehe õlani – hoolimata sellest, et Kosen istub ja Amge seisab toolil.

Tegemist ei ole nende esimese kohtumisega – 2018. aastal kohtusid nad Egiptuses ühiseks fotosessiooniks, poseerides Giza Chephreni sfinksi kõrval. See oli omaette märgiline, sest sfinksile kuulub ka Guinnessi rekord, olles ametlikult maailma suurim monoliitskulptuur.

Kose sai ametlikult maailma pikimaks meheks 2009. aastal. Talle kuulub ka maailma suurima käe rekord. Mehe pikkus on tingitud haigusseisundist, mida nimetatakse hüpofüüsi gigantismiks, mis põhjustab tema luude ja kehaosade kasvu palju kiiremini kui enamikul inimestel.

Indialanna Amge sai aga maailma kõige lühema naise tiitli 2011. aastal. Tema lühike pikkus on tingitud kääbuskasvu vormist, mida nimetatakse akondroplaasiaks.

Allikad: DailyStar, Yahhoo, Anadolu Ajansi

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles