Need kaks kõige populaarsemaks peetavat pohmellivastast vahendit on täiesti kasutud

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Copy
Selgub, et kohv võib enesetunde hoopis viletsaks muuta
Selgub, et kohv võib enesetunde hoopis viletsaks muuta Foto: Shutterstock

Kui reedene pidu on liiga rajuks läinud ja alkoholi tarbitud rohkem, kui mõistlik oleks olnud, on mõttetu pidada loenguid joomise kahjulikkusest. Kõigepealt tuleb ikka enesetunne korda saada ja siis lubada, et niipea enam alkoholi poole ei vaata ja klaasi ei kummuta. 

Toitumisspetsialistid Hussain Ahmad ja Clifford Stephan usuvad, et ainus usaldusväärne viis pohmelli vältimiseks on alkoholist loobumine. Kui aga juba on joodud, siis aitab ainult aeg tagajärgi üle elada. Daily Maili vahendusel kritiseerisid nad ka kahte populaarset viisi, kuidas väidetavalt saaks pohmelliga toime tulla.

Ahmadi sõnul kulub kehal alkoholist täielikult vabanemiseks kaks-kolm päeva. Samas rõhutas arst, et peo ajal suure eine söömine või järgmise päeva rammus burgerite ja friikartulitega hommikusöök seda protsessi ei kiirenda. «Tavaliselt soovitavad inimesed rohkem ja kõvasti süüa, sest toit aitab vältida purju jäämist, kuid aeglustab ka alkoholi väljutamist kehast,» ütleb Ahmad. «Tavaliselt kulub etanoolitoodete vereringest väljumiseks umbes 12 tundi.» Pärast seda sisenevad nad seedesüsteemi, kus nad jätkavad oma mõju - hävitavad kasulikud bakterid ja toidavad kahjulikke baktereid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles