Mis on mu esimene mõte enne muusikalisele rännakule suundumist? «Kõhe...»
Aga pärast olen veendunud: «Seda peaks tänapäeva närvihaiges maailmas inimestele retseptiga välja kirjutama!» Nii vajalik tundub see helisevas vaikuses veedetud aeg. Miks ma nii arvan?
Rännata ma armastan: nii kui veidi vaba aega leian, tahaks minna metsa kolama või mägedesse ronima. Aga mida kujutab endast muusikaline rännak? Pealegi veel ühes hüpnoosiga? Seda kogemust mul siiani pole ja seda suurem on huvi teada saada, mida tähendab praktikas muusikaline rännak koos Pamela Marani ja Mihkel Mälgandiga.
Aga ma ei eita üldse, et kõhe on samuti. Olen loomult avatud tüüp, kipun kõike tugevalt tajuma, samavõrra kui helgete hetkede vaimustust ka nende «mitte päris» momentide pettumust. Ja enda puhul ma tean, et müüa endale midagi, mida ma sügaval sisimas ei usu – see pole võimalik.
Kas mul üldse õnnestub mõttemürgel vaikseks saada ja kusagile rändama pääseda? Äkki kössitan niisama ja töiste kohustuste pesumasin käib peas edasi? Olgem ausad, mediteerimine mul ülearu lihtsalt välja ei tule. «Kuula vaikust, ära mõtle.» Seda on palju lihtsam öelda kui teha. Mina võin ju mitte mõelda, aga mõtted saavad mu peas ringi kolamisega suurepäraselt ka täitsa ise hakkama.
Mindvalley suveülekooli ruum Kultuurikatlas on hämar ja õdus. Seda kogemust on parem vastu võtta pikutades, nii on lõdvestumine täielik. Ruum on väga turvaline ja Pamela vaikne, peaaegu sosistav hääl sisendab veelgi kaitstuse ja hoituse tunnet. Samas on see õrn hääl võimas, kui saan juhise oma paremat põlve lõdvestada, ei tule mul mõttessegi vastu vaielda. Kergelt ja hellalt, justkui juhendatud meditatsioonis, kantakse meid kõiki sügava lõdvestuse seisundisse. Ja mõtted, kus on mu mõtted? Sel korral polegi vaja neid tüütute kärbestena peletada, sest kogu selle ruumi on täitnud Mihkli kosmilised improvisatsioonid. On rahu ja kohalolek, ilma mingi pingutuseta. Fantastiline.