Hommik on parim aeg, et keha aktiveerida ja ainevahetust parandada. Mõnikord me aga ei kiirenda ainevahetust, vaid hoopis aeglustame seda.
2 hommikust harjumust, mis ei lase kaalust alla võtta ja tekitavad näljatunde kogu päevaks
Üleliigse kehakaalu kaotamise edukus sõltub otseselt sellest, kuidas oma päeva alustada. Ja ei, see ei tähenda, et kohe pärast ärkamist peab aktiivselt treenima hakkama või sööma eranditult tervislikku toitu.
Hommikul saad endale lubada palju rohkem toitu kui pärastlõunal ja enne magamaminekut. Kuid liiga ranged piirangud esimestel tundidel pärast ärkamist mõjutavad ainevahetust negatiivselt ja aeglustavad ülekaalust vabanemise protsessi.
Kontrolli, kui palju vett sa hommikul jood
Päev peaks algama klaasitäie sooja veega. See on peamine reegel, mida keegi ei tohiks unustada. Eriti oluline on tarbida rohkelt vett just siis, kui eelistad hommikusöögi ajal juua kohvi.
Vesi on oluline igale meie kehas toimuvale protsessile. Kui me ei joo alates ärkamisest kogu päeva jooksul piisavalt vett, aeglustuvad detoksikatsiooniprotsessid neerudes ja maksas. Lisaks võib hommikune veepuudus mõjutada seedeensüümide tootmist.
Ära piina end nigela hommikusöögiga
Isegi kui proovid kaalust alla võtta, ei pea hommikusöök olema tagasihoidlik ja kalorivaene. Sinu keha vajab kaloreid niikuinii!
Ideaalis peaks hommikusöök koosnema valgu- ja rasvasisaldusega asjadest, nagu muna, kodujuust, juust, liha. See aitab kõhu korralikult täis hoida. Lisaks eelmainitule tasub hommikusöögile juurde süüa näiteks paar viilu teraleiba või suhkruvaba müslit. Selline hommikusöök on maitsev ja väga toitev.