Kõverpeegliefekt töötab ka teisel moel. Väidetavasti valid sa selsamal põhjusel ka alateadlikult oma ihaldusobjekti. Kui tunned, et temas on midagi väga kokkulangevat sinu ema või isa kõige paremate või, miks mitte, just kõige halvemate iseloomujoontega, siis hakkab see inimene sinu silmis n-ö üles soojenema.
Vaimustus võhivõõrast, kes paistab sulle isikuna, keda sa «terve elu oled tundnud», võib viidata just sellele alateadlikule samasusele.
Teisest küljest on see ka omamoodi kompensatsioonivõimalus. Sarnane kaaslane aitab sul nüüd oma lahendamata lapsepõlveteemadega lõpuni minna. Saad temaga neid kogeda ja läbi töötada. Siin on teadlikkus kõige enam abiks.
Kolmas kõverpeeglimaagia efekt on projektsioonides. Kui teadvustad, et see, mida sa endas näha ei taha ja alla surud, või hoopis see omadus, millele end vastandad, sind teise inimese puhul alateadlikult ärritab.
Vahel läheb seose leidmiseks päris jupp aega ja pusimist, sest projektsioonid ei pruugi olla selged ja teise inimese isekus või egoism ei pruugi tähendada julmust või külmust, vaid hoopis tema enesearmastust ja sinu märterlust või enda alateadlikku hülgamist.
Niisiis võiks su kaaslase heas mõttes süüdimatu, impulsiivne ja isekas tegu sind peegeldusena aidata rohkem enda olemust väljendada, endast lugu pidada ning olla mängulisem ja muretum.
Selliselt su partner aitabki sul kasvada, endale otsa vaadata, oma peitupugenud osi või integreerimata omadusi ja iseloomujooni, mis lapsepõlves tuhandel põhjusel ära peidetud, uuesti avastada. Ja nii end päev-päevalt suuremaks ja ehedamaks ehitada.