Suvi on kohe-kohe käes, mis tähendab, et koolide lõpetamised on ukse ees. Igal suvel kaasneb lõpetamistega peavalu: mida selga panna ja kuidas vältida olukorda, et keegi kannaks sama riietust? Moekunstnik, näitleja ja endanimelise rõivabrändi asutaja Karin Rask jagab nippe, kuidas väikse eelarvega jätkusuutlik ja unikaalne lõpukleit leida.
Ka ilma suure eelarveta on võimalik olla jätkusuutlik
Kui koolilõpetaja juhtub olema enam-vähem samas mõõdus kui tema ema-vanaema või isa-vanaisa, olenevalt lõpetaja soost, oleks armas žest kasutada mõnda nende kleiti või kostüümi, mida on alles hoitud. Nii saab endale igasuguse eelarveta riietuse, mida kellelgi teisel pole, kuid mis on samuti eriline ja tähendusrikas. Veel tasub ära märkida, et rohkem jätkusuutlik ei saakski olla.
«Kui selline võimalus puudub, näiteks pole vanematel ega vanavanematel pidulikke riideid alles või pole mõõdud sobivad, soovitaksin mina, saagides enda kui moekunstniku oksa, vaadata secondhandidesse,» räägib Karin. Kui on hea nina või natukene õnne, leiab naise sõnul suhteliselt väikese eelarvega ka secondhandist ajalooga ja erilisi kostüüme, mille hind jääb enamasti paarikümne euro kanti. «Tallinnas soovitan vaadata Paavli kaltsukasse, aga seal peab käima mitu korda, sest pole kindel, et esimese korraga sobiva riietuse leiab,» sõnab moekunstnik. Ta toob välja muu hulgas Humana Vintage kaupluse, kust on lihtsam sobivat lõpuriietust leida, sest seal on eeltöö osaliselt ära tehtud. Hinnad on küll veidi krõbedamad, aga ka seal on allahindlustega päevad, kus hinnad kukuvad ühe euro peale. «Võib juhtuda, et sinu asi ootab sind seal just ühe euro päeval,» julgustab Karin vahelduseks teise ringi poodidesse kiikama. «See nõuab küll natuke ringi käimist, aga lõpetamiseni on veel aega.»