E, 29.05.2023

Tütarlapsest sirgus naine – Sanna Marin ei anna alla

Betty Ester-Väljaots
Facebook Twitter
Comments 4
Sanna Marin valimisväitluses 29. märtsil 2023.
FOTO: Imago /
markku Ulander
Sanna Marin valimisväitluses 29. märtsil 2023. FOTO: Imago / markku Ulander Foto: IMAGO/Markku Ulander

Homme valitakse Soomes parlamenti, ja kogu maailma pilgud on pööratud peaminister Sanna Marinile. Kas üks mässumeelsemaid ja kuulsamaid riigijuhte maailmas jääb edasi võimu juurde ning viib põhjanaabrid NATOsse?

Eelmise aasta ühel palaval augustipäeval täristas CNN päeva tähtsamaid teemasid maailmas. Kõige esimeseks loeti äreval häälel ette, et Soome peaminister tantsis ööklubis. Sõnumil oli oodatud efekt – suu vajus lahti ja aju hakkas otsima selgitusi klubis tantsimise uudisväärtuses.

Lähemal süvenemisel selgus, et lugu polnud ainult pidutsemisega seotud, vaid Marin (37) oli peol käimisega rikkunud kehtivaid koroonapandeemia isolatsioonireegleid. Lisaks olid avalikkusele lekitatud videod tehtud erapeol. Koroonareeglite rikkumine ei huvitanud muidugi kedagi. Šokeeritud maailm asus paaniliselt arutama, kas ühel riigijuhil sobib niiviisi seksikalt tantsida ja kas noor daam mitte ei seadnud Soome julgeolekut suurde ohtu, kui ei olnud korralikult kodus ööund magamas. Mis oleks siis juhtunud, kui riiki oleks tabanud suur kriis?

Facebook Twitter
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles