Lastekaitse töötajat teeselnud naine röövis vastsündinud lapse

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Copy

Naine, kes nimetas ennast lastekaitsetöötajaks, sisenes pettuse abil neljapäeval, 16. märtsil, ühe perekonna koju. Ta esitas võltsituks osutunud ametitõendi ning soovis lapse emaga vestelda. 

31-aastane Sapphire McDougleh ilmus neljapäeva hommikul USAs Ohio osariigis ühe maja ukse taha, kandes ametimärki ja esitades küsimusi kolm nädalat tagasi sündinud lapse seisundi kohta. Ta esitas võltsitud dokumendid ja esitles ennast kohaliku lastekaitseteenistuse töötajana, kelle kohuseks on tulla imiku seisundit kontrollima, ning väitis, et peab lapse uuringuteks kaasa võtma.

Ühel hetkel võttis ta imiku sülle ning lahkus temaga majast. Lapseröövliks osutunud libaametnik lubas lapse mõne aja pärast ise tagasi tuua, kui vajalikud toimingud on tehtud. Ema muutus närviliseks, sest algselt lubatud mõne tunni pärast ei tulnud ühtegi kõnet. Neljapäeva hommikul, kui imiku äraviimisest oli möödunud 14 tundi, võttis ta ühendust lastekaitseametiga, pärides aru, miks ta laps nii kauaks ajaks perekonnast eraldatud on. 

Tagasi üles